سرخط خبرهای سازمان

آیین گشایش رسمی دفتر حوزه خوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی برگزار شد

دفتر  حوزه خوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با حضور طیف های مختلف اصلاح طلب شهرستان خوی صبح دیروز (جمعه) طی آیینی اعلام حضور و فعالیت خود را رسما آغاز کرد.

مهندس سعید فرجی، رئیس سازمان عدالت و آزادی منطقه آذربایجان غربی با عرض خوش آمد گویی به همه مهمانان مدعو به آیین آغازبکار دفترحوزه خوی اظهار داشت: بعد از اعطای حکم دبیری استانی این حزب اصلاح طلب در آغازین روزهای سال ۹۵ توسط دبیرکل محترم حزب، در رایزنی با فعالین مطرح سیاسی شهرهای استان، در هشت شهر این استان زبده ترین نیروهای فعال دور هم و در قالب سازمان عدالت و آزادی جمع شده و بنای فعالیت های حزبی و سیاسی پای گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب آذربایجان غربی بر لزوم حمایت از جوانان علاقمند به فعالیت های سیاسی تاکید داشته و افزود: باید میدان باز فعالیت های حزبی برای جوانان و دانشجویان داده شود. ما در سازمان عدالت و آزادی این میدان را بر روی این عزیزان در همه شهرهای استان فراهم کرده ایم و امید داریم که این جوانان آینده سازان سیاسی این شهرها در استان و خوی هستند.

رئیس منطقه آذربایجان غربی بر غیرفصلی و صرف انتخاباتی نبودن فعالیت های سازمان عدالت و آزادی اشاره کرده و ادامه داد: هرچند اکثر نیروهای موجود در سازمان در خوی و دیگر شهرها فعال انتخاباتی یا نامزد شوراها هستند، اما ما برای بعد از انتخابات نیز برنامه ها و همایش هایی در حوزه های فرهنگی، حقوق شهروندی و محیط زیست داریم و کلاس های دانش سیاسی مان نیز بزودی آغاز خواهد شد.

 

اصلاح طلبان نیروهایی دوستدار ایران اسلامی، پاینبد به قانون و در مسیر اسلام هستند

دکتر علی خضرلو، دبیر حوزه خوی سازمان عدالت و آزادی اسلامی در آیین آغاز بکار فعالیت های این حزب با اشاره به توجه پیامبراسلام و دین مبین اسلام به امر اصلاح و اصلاحات گفت: در قرآن کریم ۱۸۰آیه مختلف در حوزه اصلاح و مشتقات این کلمه آمده است. متاسفانه مخالفین اصلاح طلبی هنوز در تفکر و اندیشه ۳۷ قبل از این به سر می برند.

وی افزود: همگان اذعان دارند که مدنیت و فرهنگ موجود در دنیای غرب فعلی اکتسابی از اسلام هست پس چرا آزادی بیان که جزء آزادی های برتر انسان هست، را قبول ندارید؟ همه اندیشه ها و رفتار های انسانی موجود در دنیای امروز، ۱۴قرن پیش از این توسط پیامبر و حضرت علی (ع) تبیین شده است و دین ما جزء ادیان پیشرفته و مدرن شده ۱۴قرن پیش از این می باشد.

این استاد دانشگاه در مورد آرای اسلام در خصوص عدالت نیز گفت: عدالت و برابری را نبایستی در کنار هم مطرح کرد. برابری ها نمی تواند برای همه قشرهای مختلف مردم اجرا شود. در حالی که عدالت همه جانبه بوده و برای مردمان این کشور باید یکسان اجرا شود و سازمان عدالت و آزادی از این نوع در خصوص عدالت سخن می گوید.

عضو شورای منطقه سازمان عدالت و آزادی آذربایجان غربی اظهار داشت: ما بایستی در مردم راه صحیح و انتخاب دقیق و درست را مسیر دهیم تا به باری هرجهت ، به هرکسی در انتخابات شوراها رای ندهند. چرا که سرنوشت امروز و آینده این شهر و دیار سهیم بوده و دخیل هستیم.

دکترخضرلو به برخی ها که در خصوص اصلاح طلبان برخی سخنان ناصواب و برچسب های ناچسب می زنند هشدار داده و گفت: اصلاحات و اصلاح طلبان نیروهایی خدوم، دوستدار ایران اسلامی، پایبند به قانون اساسی و در مسیر اسلام نبوی و علوی و خمینی هستند و هیچگونه ضدیت با دین و  اسلام و انقلاب برای این نیروها نمی چسبد.

 

 

تدبیر برای فعالیت های دوباره حزبی در دولت روحانی رونق یافت

اژدرطالبی، قعال سیاسی باسابقه اصلاح طلب شهرستان خوی با ابراز خوشحالی از آغاز فعالیت های سازمان عدالت و آزادی در خوی اظهار داشت: از دوستمان آقای فرجی، رئیس محترم سازمان عدالت و آزادی منطقه آذربایجان غربی، که خیلی فعال هستند و در استان و شهرستان خوی مقدمات ایجاد دفتر این حزب را فعال کرده اند، تشکر ویژه دارم و این آغاز را به همه نیروهای سازمان عدالت و آزادی تبریک می گویم.

وی بر امر استفاده از جوانان و اطاعت و احترام به پیشکسوتان اصلاح طلب تاکید کرده و افزود: بعد از حرکت ابتر مانده دموکراسی خواهی مردم ایران که در زمان هشت ساله دولت احمدی نژاد در حال از بین رفتن بود، در اثر تدبیرات مرحوم آیت الله رفسنجانی و سیدمحمدخاتمی  در سال ۹۲، کشور بار دیگر به سمت دموکراسی خواهی سوق داده شد و فضای فعالیت های سیاسی و حزبی دوباره رویش یافته و تدبیر برای فعالیت های دوباره حزبی در دولت روحانی رونق یافت.

 

اصلاحات پروسه بوده و هرروز در حال رشد است

امین محمدی، کاندیدای مورد حمایت لیست امید در انتخابات مجلس دهم در خوی با تبریک به سازمان عدالت و آزادی و جناب فرجی، بخاطر فعالیت های دفتر خوی این حزب، گفت: سال گذشته این زمانها بود که در تکاپوی انتخابات دهم مجلس بودیم. خوب یا بد این دوران گذشت و هفت اسفند، در ۷ اسفند ماند و گذشت. و امروز جمع شدن همه مان توسط شما، این را نشان می دهد که اصلاحات پروژه نیست، بلکه پروسه و جریان بوده و این جریان همواره در حال رشد و پیشرفت هست.

وی افزود: روزهای بعد از انتخابات و تشکیل فراکسیون امید در مجلس نشان داد که باید قدر نیروهای واقعی اصلاحات را دانست و خروج جمعی که با نام لیست امید وارد مجلس شده و از ادامه مسیر اصلاح طلبی خارج شدند، نشان از وقع واقعی قرار دادن نیروهای اصیل اصلاحات است . خروج لیست امیدی های کرایه ای از فراکسیون امید، لزوم حمایت از خودی های اصلاح طلبی را بیش از پیش نشان داد.

نامزد مورد حمایت لیست امید در انتخابات مجلس در خوی ادامه داد: استفاده از تجربیات با سابقه های اصلاح طلبی به همراه میدان دهی و هدایت و کمک به جوانان اصلاحات، باعث از بین رفتن نیروها خواهد شد.  باید با وحدت و همدلی و بدون منیت ها، به سمت همگرایی و همدلی اصلاح طلبان قدم گذاشت و با این همگرایی های واقعی دهه های آینده دولت و کشور و مجلس و شوراها در دست اصلاحات خواهد بود.

محمدی بیان کرد: حاکمیت نیز بر ویرانی های برجای مانده از ۸سال دولت احمدی نژاد واقف هست و می داند تنها اصلاح طلبان هستند که بدور از اختلاس و چپاول بیت المال، با مدیریت صحیح اصلاحی و ارتباطات برد- برد با جهان، این کشور را دوباره به سمت آبادانی و اصلاح امور برگرداند.

 

سازمان عدالت و آزادی حوزه خوی در ایجاد پایه های جامعه مدنی در این شهر موثر است

دکتر اسماعیل باوقار، از بزرگان اصلاحات در آذربایجان غربی و شهرستان خوی،که مهمان ویژه آیین آغاز بکار فعالیتهای سازمان عدالت و آزادی حوزه خوی نیز بود، با تبریک مخصوص به سعید فرجی بخاطر عدم خستگی های روزافزونش اظهار کرد: پایه و اساس جامعه مدنی که از آن این همه سخن می گویند، این احزاب هستند. و امروز آقای فرجی و سازمان عدالت و آزادی در حال بنا نهادن پایه های این جامعه مدنی در خوی و دیگر شهرهای استان بوده و موثر هست. که از ایشان بابت ابن بنانهادن به نوبه خودم تشکر ویژه دارم.

وی بر وحدت و محبت و یکدلی همه اصلاح طلبان تاکید کرده و افزود: هرچند معتقدم انتقاد جای خودش را دارد، اما نباید این انتقادها باعث تفرقه ها شود.

دکتر باوقار به ویرانی های دولت مهرورز در هشت سال در حوزه سیاست و اجتماع اشاره داشته و گفت: در هشت سال گذشته پایه های جامعه مدنی توسط آقای احمدی نژاد از بین رفت، و فاصله مدنظر او بین همه نیروهای اصلاح طلب و همچنین حکومت بیش از حد شد. انشالله با درس گرفتن از گذشته، همدلی بیشتر یبین اصلاح طلبان را داشته باشیم تا در انتخابات سال آینده شوراهای شهر و روستا، موفقیت روزافزون داشته باشیم و همه اعضای شوراها را از اصلاح طلب وارد پارلمان های شهری بکنیم.

 

در پایان مراسم احکام اعضای شورای حوزه خوی اهدا شد.

 

۹۵/۱۱/۸

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا