سرخط خبرهای سازمان

پیام دکتر ناهید تاج الدین به یازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

امروز پانزدهم بهمن ماه روز برگزاری یازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی است، تنها حزبی که مرکزیت سیاسی آن در اصفهان است و بدین گونه در نوع خود توانسته است از سیاست تمرکز زدایی کند و جغرافیای  “توسعه سیاسی” را با موفقیت بسط داده و طرحی نو در اندازد.

حزبی حرفه ای با کنش گری متداوم و البته سیاست ورزی مدرسه ای که سیاست و امر سیاسی را بنیادین و بسیار اصولی پی می گیرد و با آموزش جامعه پذیری سیاسی و فرآیندهایی که افراد جامعه در آن، با وظایف، حقوق و نقشهای سیاسی خود در جامعه آشنا می شود،  نقش موثری در توسعه سیاسی ایفا میکند و بدین لحاظ حضور آن باعث پالایش سیاست و سیاست ورزی و پویایی آن خواهد بود.

توسعه سیاسی از رهگذر ثبات سیاسی  عاید میشود و تا زمانی که رفتارهای سیاسی بوسیله تحزب نهادینه نگردد ثبات سیاسی بی معنا خواهد بود.

واقعیت آنست تا سیاست در جامعه ایرانی تبدیل به پیشه افرادی نشود، حرفه ای نخواهد شد و متعاقب آن عقلانیت سیاسی نیز فراگیر نخواهد شد و همه اینها مستلزم تحزب است، تحزبی که از این رهگذر خدمت بزرگی به جامعه میکند و حمایت از آن امری اجتناب ناپذیر است.

اینجانب نیز برگزاری یازدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی را به همراهان خوب و کنش گران جوان و زبده این حزب تبریک عرض میکنم و برای این دوستان کامیابی ، سعادت و اعتلای سیاسی  از خداوند منان آرزو میکنم و در جایگاه نماینده مردم از هیچ کوششی برای اعتلای جایگاه احزاب در سپهر سیاسی ایران دریغ نخواهم کرد.

ناهید تاج الدین
۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۵

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا