سرخط خبرهای سازمان

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی در شیراز: تنها سهم و حق به جا مانده از دموکراسی همین صندوق‌ رای است / تحریم انتخابات تنها رقیب اصلاحات در انتخابات آتی است

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت: بدخواهان اصلاح‌طلبی واقف هستند که تنها این جریان است که می‌تواند مسأله توسعه‌گری را پیش ببرد.

به‌ گزارش روابط عمومی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در فارس، مهدی مقدری با بیان اینکه امروز تنها سهم و حق به جا مانده از دموکراسی به واسطه صندوق‌های رای است، گفت: این حق رای، حاصل یک رفتار و خرد اصلاح طلبانه خواهد بود که با پرچم‌داری که در سال ۹۲ انجام گرفت در کشور نهادینه شد.

وی که در مراسم افتتاح منطقه یک ستاد دکتر روحانی در شیراز سخن می‌گفت، با اشاره به انتخابات سال ۹۲ ریاست جمهوری ادامه داد: در انتخابات ۹۲ نشان دادیم که آنهایی که فکر می‌کردند «اصلاحات تمام شده و تابوت آن تشییع شده است»، دریافتند جریان اصلاحات زنده است.

مقدری با ارزیابی دو جریان سیاسی کشور ابراز کرد: بی‌تردید در فضای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حتی بدخواهان اصلاح‌طلبی واقف هستند که تنها این جریان است که می‌تواند مسأله توسعه‌گری را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه حرکت جامعه در یک فرایند تدریجی توسعه شکل گرفته است، به وجود نشانه‌ها و شاخص‌های مبتنی بر رشدیافتگی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: دستِ کم وضع فضای نقد و آزادی در این دولت علی‌رغم مشکلاتِ موجود، بهبود توسعه‌گرایانه‌تری داشته است.

مقدری دولت روحانی را دولت باثباتی ارزیابی کرد و با اشاره به شاخص‌های بهبود امنیت ابراز کرد: ثبات در دولت روحانی، امنیت را به‌همراه داشته است.

عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان از برنامه‌های انتخاباتی برخی کاندیداهای رقیب انتقاد کرد و‌گفت: کاندیدای جناح تندرو امروز برای پیروزی راه عوام فریبی و دروغ  را در پیش گرفته‌اند.

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی وظیفه اصلاح‌طلبان را در انتخابات پیش‌رو سنگین و دشوار ارزیابی کرد و گفت: امروز همه تحلیل‌گران سیاسی این مساله را مطرح کرده‌اند که روحانی پیروز انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواهد بود.

مقدری با بیان اینکه بعضی می‌خواهند با تحریم، انتخابات را به دور دوم بکشانند، نسبت به تحریم انتخابات هشدار داد و گفت: تحریم رقیب اصلاحات در انتخابات امسال خواهد بود.

 

نماینده شیراز در مجلس ششم:

اصولگرایان پشت سر پرداخت یارانه سنگر گرفته‌اند

نماینده شیراز در مجلس ششم گفت: دو کاندیدای مورد نظر جریان اصولگرا دو روی سکه رییس جمهور دولت نهم و دهم هستند و برنامه‌ای برای کشور ندارند.

«رضا یوسفیان»، نماینده شیراز در مجلس ششم، در مراسم افتتاح ستاد منطقه یک روحانی در شیراز این انتخابات را انتخاباتی حیاتی خواند و با اشاره به روش اصولگرایان برای شرکت در انتخابات گفت: اصول‌گرایان امروز پشت یارانه قرار گرفته اند و طرح و برنامه ای برای کشور ندارند.

وی با بیان اینکه اصول گرایی امروز به شبه اصول گرایی تبدیل شده است، تاکید کرد: دو کاندیدای مورد نظر این جریان دو روی سکه رییس جمهور دولت نهم و دهم هستند.

یوسفیان از اینکه امروز جناح اصول گرا پاسخگوی اشتباهات ۸ سال دولت نهم و دهم نیست، ابراز تاسف کرد. وی با اشاره به اینکه در سیاست های داخلی دولت‌های نهم و دهم  شاهد خسارت‌های جبران ناپذیری به این کشور وارد شد، افزود: انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه  انتخاب بین دو روش است.

ایشان ادامه داد: با آنچه در این انتخابات برمی‌گزینیم نشان می‌دهیم آیا می‌خواهیم دوباره به عقب برگردیم یا اینکه روش عقل گرایی را ادامه می‌دهیم. یوسفیان شکست در این انتخابات را تنها شکست یک شخصیت ندانست و خاطر نشان کرد: اگر جناح تندرو در این رقابت پیروز شود، در انتخابات ۱۴۰۰ دیگر انتخاب بین جناح تندرو و اعتدال نخواهد بود بلکه بین افراطی و افراطی‌تر است.

وی گفت: امروز در این انتخابات با دست خالی و جیب خالی با کسانی که از رانت های خوبی برخوردار هستند مواجه هستیم.

 

حمایت مهدی فقیه، بازیگر سینما از حسن روحانی

«مهدی فقیه» هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر از حسن روحانی حمایت کرد.

به‌گزارش ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان فارس، «مهدی فقیه» هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر در مراسم افتتاح منطقه یک ستاد روحانی در شیراز با قرائت این بیت از شعر مولانا که «نوبت کهنه فروشان درگذشت، نوفروشانیم این بازار ماست» گفت: ۸ سال در این‌ کشور معنای هنر را نفهمیدند.

وی با بیان اینکه در دولت اصلاحات هیچ جشنواره‌ای در دنیا برگزار نشد که فیلم‌های ایرانی در آن حضور نداشته باشند، ادامه داد: فیلم‌های دفاع مقدس را به ابتذال کشاندند و دیدیم که چه تفاوت‌های فاحشی میان فیلم های دهه ۷۰ و فیلم‌های ۸ سال دوره دولت نهم و دهم بود.

هنرمند شناخته شده سینمای دفاع مقدس ادامه ‌داد: دیدیم که چه بلایی بر سر موسیقی، فیلم و تئاتر این کشور آوردند و حتی نتوانستند یک کار فاخر برای فرهنگ این کشور تولید کنند.

همچنین «مسعود رهبری» معاون سیاسی دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در سخنانی در این مراسم گفت: نگاه به انتخابات فقط نگاه به نتیجه انتخابات نیست.

وی ادامه داد: به عنوان جریان اصلاح طلب، پرچم قانون گرایی و اعتدال در جهت ماست و جریان های دیگر را به قانون گرایی دعوت می کنیم. رهبری بر لزوم توجه به قانون در انتخابات تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های ستادی را بر اساس مر قانون صورت می دهیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا