سرخط خبرهای سازمان

شیرزاد: اصولگرایان مرد هزینه هستند نه مرد تولید و درآمد

نماینده مردم اصفهان در مجلس ششم گفت: تجربه نشان داده است که در این ۳۰سال هر گاه کار به دست افراد اصولگرا می افتد، عقب هستیم و کارها خراب می شود که این در هر بعد مدیریتی صدق می کند که این مشکل به توسعه نیافتگی اصولگرایان بر می گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، احمد شیرزاد عصر روز گذشته (سه شنبه) در جمع معلمان ناحیه چهار استان اصفهان، اظهار کرد: فصل انتخابات فصل در پرده سخن گفتن نیست و از هر نوع تند روی و افراط گری باید پرهیز کرد و مرزهای اخلاق را رعایت کنیم و کسی که در عرصه انتخابات می آید، به ۸۵ میلیون نفر اجازه داده که در موردش صحبت کنند.

وی در پاسخ به اینکه چرا باید رای دهیم، گفت: مهم ترین دلیل علاقه مندی به توسعه کشور است که این توسعه در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیره صدق می کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما انسان هایی بوده ایم که تجربه انواع کمبودها را داشته ایم و دوست نداریم نسل های بعدی این ها را داشته باشد،

شیرزاد با اشاره به اینکه اصولگرایان مرد هزینه هستند نه مرد تولید و درآمد و راهکاری به این شکل که چگونه درآمد کشور را اضافه کنیم ندارند و شعارهایشان تنها استفاده از پول ها است گفت: دست دولت گذشته در جیب مردم بود و از پول بانک ها استفاده می کرد و پس از اتمام آن پول، شروع به چاپ مجدد آن کردند که نتیجه اش تورم است.

وی با بیان اینکه مدیریت کشور کاری عقلانی است و نیاز به تدبیر دارد، افزود: متاسفانه در برخی اقشار کشور دهان ها به صرف گفتن وعده هایی که نشدنی است آب می افتد.

این نماینده پیشین مجلس گفت: بسیاری از آقایان بر این اصرار دارند که وضع مملکت خراب است و ما نیز نمی خواهیم چشمانمان را بر روی حقیقت ببندیم، اما نمی گویند از کجا این وضع به وجود آمده است. این مشکلات ریشه در دولت قبلی دارد و با وجود اینکه بر خرابی وضع اقتصاد کشور اصرار می ورزند، چگونه وعده های بزرگی را به مردم می دهند و این نشان می دهد که وضع اقتصاد ایده آل نشده است اما بهتر شده است.

شیرزاد در خصوص آرامش کشور اظهار کرد: تجربه نشان داده است که در چند دهه گذشته تشنج و تنش از سوی دولت بوده است، ولی در دولت روحانی تنشی که مردم ان را حس کنند نبوده است به طوری که در این مدت تیتر اخبار کشورها نبوده ایم و تشنجی در روابط بین المللی نداشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه جامعه در این چهارسال رنگ آرامش به خود دیده است، گفت: سفرهای آقای احمدی نژاد دارای تنش های فروانی بود که نشان دهنده عدم مدیریت است و نمونه ای از آن سفر ایشان به استان همسایه ما بود که منجر به خشکی زاینده رود شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: بحران هایی که در دوران رییس دولت اصلاحات به وجود آمد نتیجه رای آوری ایشان از سوی مردم بود که مورد قبول برخی آقایان نبود.

شیرزاد با بیان اینکه در دوره سیاه هشت ساله گذشته بازار، اقتصاد و سیاست به هم ریخته بود و همیشه تیتر خبرهای دنیا قرار می گرفتیم، گفت: رئیس جمهوری که سیاست و روابط جهانی را بفهمد و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد آن یک رییس جمهور خوب است و اگر می خواهیم رئیس جمهوری را بر سر کار آوریم که نمی تواند در هیچ جای دنیا پای خود را بگذارد، چه فایده ای دارد چرا که رئیس جمهور باید با کشورهای دنیا مراوده داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه جناح رقیب مسئولیت پذیر نیست، گفت: در سال ۱۳۸۴ همه پشت احمدی نژاد جمع می شدند در حالی که اکنون هیچ کس خود را پشت ایشان نمی داند و از افرادی که زمانی برای او کار ستادی و حمایتی می کردند خبری نیست و مگر می شود چند میلیون رای بدون هیچ کار ستادی و حمایتی جمع گردد؛ پس مسئولیت آن هشت سال بر عهده کیست؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس ششم با بیان اینکه نمی توانیم اعتماد داشته باشیم که تشکل سیاسی پابرجا است، گفت: در چهارسال گذشته جبهه پایداری تشکیل شد، اما چه کسی آن و افرادش را می شناسد.

شیرزاد افزود: در مجموعه اصولگراها حزب موتلفه اسلامی مسئولیت پذیرتر است، ولی بقیه تشکل ها فصلی هستند و در مجموعه اصولگرایان، مجموعه ای از باندهای کوچک است که هر کدام نفوذهایی در بخش های امنیتی دارند که پاسخ گو نیستند و وقتی آقای رئیسی می گوید ۵ میلیون شغل ایجاد می کنم چگونه این کار را می خواهد انجام دهد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس ششم تصریح کرد: در دوره آقای احمدی نژاد نفت در دوره طولانی به ۱۴۰ دلار رسید و حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی به هدر رفت.  اگر آن پول را به درستی برنامه ریزی می کردیم برای آینده نیز ذخیره بزرگی داشتیم که هیچ پروژه ای نمی خوابید.

شیرزاد گفت: کشورهای آسیای میانه نیازمند توسعه علمی هستند و ما می توانیم قطب علمی منطقه شویم و امکانات ویژه ای در ایران وجود دارد که نیازمند درایت سیاسی و مدیریتی است و با توسعه سرمایه گذاری خارجی نه تنها پول وارد می کنیم بلکه مدیریت، تکنولوژی و فناوری و از همه مهم تر امنیت می آوریم.

وی افزود: نیاز است اصولگرایان وضع تفکر بهتری پیدا کنند و مدیریت هیئتی مدیریت نیست، اگر مدیر بخواهد تمام اختیارات را به دست گیرد و ساعت ها تمام کارها را خود انجام دهد، سیستم پیش نمی رود و مدیر کسی است که چند تصمیم درست بگیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ششم افزود: تصمیم درست شرایط را همیشه به خوبی پیش نمی برد، اما تصمیم درست در زمان طولانی می تواند به موفقیت برسد و تمام انتقادات از دولت روحانی در خصوص برجام است در حالی که اگر می توانند باید تصمیمات اشتباه را بیان کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا