سرخط خبرهای سازمان

مقدری، منتخب شورای شهر اصفهان: هزینه در فرهنگ و هنر سرمایه‌گذاری برای آینده است / باید به دنبال مهاجرت معکوس هنرمندان به مهد هنر، اصفهان باشیم / جشنواره‌های بین‌المللی بخشی از پروسه توسعه بین‌المللی اصفهان است

اختصاصی بوی باران: مهدی مقدری، در دیدار جمعی از منتخبان شورای شهر اصفهان با معاون سینمایی وزیر فرهنگ، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و رییس جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ضمن قدردانی از تلاش‌های معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و شهرداری اصفهان در برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری، خاطرنشان ساخت: از آنجاکه هزینه در فرهنگ و هنر سرمایه‌گذاری برای آینده است، باید تمام تلاش خود را برای همگرایی نهادهای ذینفع در برپایی چنین رویدادی به کار بسته و از نگاه تک بعدی به آن پرهیز کنیم.

وی افزود: تجربه بشری نشان داد هرگاه مجموعه نهادهای دولتی، عمومی و بخش خصوصی و جامعه مدنی در کنار یکدیگر به گفت‌وگو پرداختند، نتیجه برنامه‌های عملیاتی با رضایت بیشتر شهروندان رقم خورد.

مقدری ادامه داد: در گام دیگر باید تلاش کنیم روندها و برنامه‌های این جشنواره بین‌المللی با استانداردهای جهانی مطابقت داده شود تا انگیزه مشارکت تمامی عوامل سینما در این رویداد بیشتر گردد. اگر این مساله درست برنامه‌ریزی شود، دیگر نباید شاهد مهاجرت هنرمندان اصفهانی به تهران و خارج از کشور باشیم و سیاست مهاجرت معکوس هنرمندان به مهد هنر، اصفهان را دنبال کنیم.

وی گفت: همچنین، سوای میراث ملموس و ناملموش باستانی و جاذبه های گردشگری اصفهان، از چنین جشنوارهایی برای برندسازی اصفهان در جهان طرح و برنامه داشته باشیم و همچون جشنواره‌های کَن، ورشو، ونیز، توکیو و … این جشنواره نیز جایگاه جهانی خود در سینما را پیدا کند.

منتخب شورای شهر اصفهان افزود: امروز در سنجش شهرهای اثرگذار دنیا، برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی دارای اهمیت است و جایگاه آن را ارتقاء می‌دهد؛ از این رو، باید از چنین فرصت‌هایی نهایت استفاده را ببریم.

مقدری در ادامه با اشاره به فرصت‌سازی جشنواره برای اقتصادِ هنر و پویایی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: همراه با برپایی این جشنواره باید فرصت‌های جدیدی برای بخش‌های دیگر جامعه خلق کنیم. از برپایی گالری‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری تا ایجاد بازارهای فروش فیلم‌های کوتاه و بلند و انیمیشن؛ همچنین برنامه‌ریزی برای جذب توریسمِ سینما و هنر که یکی از کم‌حاشیه‌ترین و مطمئن‌ترینِ گردشگران در هنجارشناسی جوامعِ میزبان هستند.

منتخب شورای شهر اصفهان در پایان سخنانش با اشاره به عدالت فرهنگی، تاکید کرد: مردم اصفهان به عنوان تامین‌کنندگان بودجهِ چنین رویدادی باید از مزایای آن هم بهره‌مند شوند و احساس کنند عوارضی که پرداخت می‌کنند در طول سال برای ایجاد نشاط و شادابی خانواده‌شان صرف می‌شود و به اشکال گوناگون در حاشیه این رویدادها، برنامه‌هایی نیز برای کودکان و نوجوانان آنها نیز در نظر گرفته خواهد شد و سهمی از آن دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا