سرخط خبرهای سازمان

در نامه‌ی اصلاح طلبان کاشان به رئیس جمهور مطرح شد؛ توافق برای حذف مدیران حامی دولت

اصلاح‌طلبان کاشان در نامه‌یی سرگشاده به رئیس جمهور از همراهی برخی از افراد در سیستم وزارت کشور با «اصحاب فشار» اعتراض کردند و خواستار رسیدگی حسن روحانی به این موضوع شدند.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان کاشان در قسمتی از این نامه نوشته است: اینکه در محافل نیمه رسمی اما موثق شنیده می شود برخی افراد موثر در سیستم وزارت کشور در جریان رایزنی با بعضی نمایندگان مخالف دولت به منظور جلب آرا به نفع جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، به ایشان قول تغییر و یا انتقال فرمانداران و یا معاونان فرماندار که با مشی اصلاح طلبی و یا اعتدالگرایی شناخته می شوند، داده اند، خبری که فقط آرزو می‌کنیم صحیح نباشد چرا که بس تعجب برانگیز و ناگوار و معامله‌ای فاجعه آمیز از جنس رفتارهای مدیران دولت سابق است.

بسم الله الرحمن الرحیم
حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر حسن روحانی
سلام علیکم؛
انتخابات آزاد در نظام های مردمسالار، بنیان دموکراسی و توسعه پایدار محسوب می شود که حق حاکمیت شهروندان بر سرنوشت خویش در آن تجلی یافته است.
از این رو امام امت(ره) در نظام مقدس جمهوری اسلامی، «میزان» را «رای ملت» دانسته و مقام معظم رهبری نیز این «رای ملت» را مظهر «حق الناس» اعلام کرده اند.
پاسداری و حراست از «حق الناس» بر اساس تکالیف شرعی، عرفی و قانونی، واجب عینی محسوب می شود. از این رو جنابعالی به عنوان منتخب و برگزیده ی این ملت شریف و فهیم و همچنین بر اساس شعارها و برنامه های انتخاباتی خود، موظف به پاسداشت این امانت در نهایت احتیاط و مراقبت هستید.
امانتی که با تلاش و کوشش برادران و خواهران متعهد، متدین و انقلابی شما در روستا به روستا، شهر به شهر و استان به استان، جمع آوری گردید و حماسه ای از جنس حماسه آفرینی خردادهای تاریخی و پرحادثه این مرز و بوم را خلق نمود.
آنچه مسلم است، در طی این روزها و هفته های پس از ۲۹ اردیبهشت ۹۶، «اصحاب فشار و انصار قدرت» که در انتخابات اخیر شرنگِ تلخِ شکست را تجربه کرده اند، با انگیزه های سیاسی و بر پایه منافع گروهی و یا شخصی، در پی دخالت های بی مورد و نابجا در چینش افراد در بدنه دولت آتی خصوصاً در شهرستانها بوده و با هدف تسویه حساب های سیاسی با مدافعین حقیقی این دولت مظلوم، لحظه ای بیکار نبوده و نیستند.
متاسفانه شنیده شده، کسانی که در هفته‌های آخر قبل از انتخابات اخیر، در سخنرانی های خود صراحتاً سخن از «بدرقه دولت بی اخلاقی‌ها» سر داده بودند، امروز با سو استفاده از کرسی سبز مجلس با داد و ستد وعده و وعیدهایی، در تلاش برای تغییر و جابجایی نمایندگان عالی دولت شما در فرمانداری ویژه کاشان هستند.
«عباسعلی قپانی‌پور» برای مردم شهید پرور کاشان و چهره‌های انقلابی این شهرستان، تنها مدیری شریف، مقتدر و با سابقه و یا صرفاً معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نیست؛ او مردی متعهد و انقلابی از جنس «استقامت و مبارزه» و «مجاهدت و جانبازی» است. از نسل همان سربازان حضرت امام(ره) که در ۱۵ خرداد ۴۲ در میان گهواره بود و در دوران جنگ تحمیلی بر خلاف بسیاری از «مدعیان بى هنر امروز و قاعدین کوته نظر دیروز» همچون سایر فرزندان انقلابی امام امت(ره) به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و مفتخر به دریافت نشان پر افتخار جانبازی گردید.
اینکه در محافل نیمه رسمی اما موثق شنیده می شود برخی افراد موثر در سیستم وزارت کشور در جریان رایزنی با بعضی نمایندگان مخالف دولت به منظور جلب آرا به نفع جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، به ایشان قول تغییر و یا انتقال فرمانداران و یا معاونان فرماندار که با مشی اصلاح طلبی و یا اعتدالگرایی شناخته می شوند، داده اند. خبری که فقط آرزو می‌کنیم صحیح نباشد چرا که بس تعجب برانگیز و ناگوار و معامله‌ای فاجعه آمیز از جنس رفتارهای مدیران دولت سابق است.
بر پایه سخنان حضرت‌عالی در مراسم روز تحلیف که « منتخب ملت باید به درستی بداند که از میان چه خواسته هایی برآمده و چه عهدی با مردم دارد که باید تا پایان به برنامه و وعده های خود وفادار بماند» و «مردم در ۲۹ اردیبهشت با زبان رأی گفتند چه می‌خواهند و چه نمی‌خواهند؛ دستگاه‌های اجرایی هم باید به رنگ آن نیازها و خواسته‌ها درآیند.» از جنابعالی مصرانه و مجدانه درخواست می نماییم دستور فرمایید ضمن بررسی دقیق این موضوع، با متخلفان که بدون اعتنا به خواست عمومی مردم، با فدا نمودن «تدبیر» به پای منافع فردی و یا گروهی، «امید» را از مردم خصوصاً حامیان راستین شما سلب می کنند برخورد جدی نمایید.

إِنْ أُرِیدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِیقِی إِلَّا بِاللَّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ (سوره هود-آیه ۸۸)

شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان کاشان
ستاد مرکزی انتخاباتی دکتر حسن روحانی در شهرستان کاشان

رونوشت:
– جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور جهت استحضار و پیگیری
– جناب آقای دکتر سامانی قائم مقام محترم وزیر کشور در امور مجلس جهت استحضار
– جناب آقای دکتر زرگرپور استاندار محترم اصفهان جهت استحضار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا