سرخط خبرهای سازمان

پیام تبریک و بیانیه سازمان عدالت و آزادی حوزه نجف‌آباد به اعضای شورای پنجم و شهردار منتخب آنها

این روزها شهر شهیدان، شهر فرهیختگان و عالمان، شهر مردمان متدین و فروتن، قدیمی ترین شهر جدید ایران، نجف آباد همچون سایر شهرهای ایران اسلامی شاهد آغاز به کار رسمی منتخبین خود در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاست.

سازمان عدالت و آزادی حوزه نجف آباد با عرض تبریک خدمت منتخبین شایسته این شهر و نیز خدمت جناب آقای مهندس گودرزی برای انتخاب ایشان به‌عنوان ریاست شورای شهر و همچنین با تبریک خدمت آقای مهندس منتظری برای انتخاب مجددشان برای تصدی شهرداری نجف آباد، انتظارات خود را از این نهاد منتخب مردم اعلام می دارد.

سازمان عدالت و آزادی حوزه نجف آباد درخواست دارد و بر مطالبه خود تاکید می‌کند که ما خواستار شفافیت عملکرد شورا و شهرداری هستیم و لذا می‌خواهیم که شورای شهر با ایجاد یک رسانه رسمی برای خود به بیان شفاف مواضع و عملکرد خود بپردازد تا راه هرگونه سواستفاده افراد سودجو و فرصت طلب که منافع شخصی و گروهی خود را بالاتر از منافع شهر و مردمش می دانند، بسته شود.

ما از شورا می‌خواهیم تا با به‌کارگیری جوانان که مطالبه‌گر و عامل توسعه هستند، علاوه بر استفاده از رسانه، از ابزار چهره‌به‌چهره و ارتباط با مدیران و مسئولان بهره برند و مطالبات مردم را آسان‌تر دریافت کنند. استفاده از فکر جوانان، استفاده و بهره‌برداری از ایده‌های نو و خلاقانه است. با مشارکت دادن جوانان می‌توان بهره‌وری بالا، فرصت‌سازی، فعالیت و مشارکت برای پرورش مدیران آینده یا حتی اولیاء آینده خوب برای خانواده را تضمین کرد.

سازمان عدالت و آزادی از منتخبین شورای شهر انتظار دارد که شورای شهر به مبحث فرهنگ و آگاه‌سازی مردم درخصوص فعالیت شورا و وظیفه شورا در شهر اهتمام ورزد.

همچنین انتظار داریم مبحث آگاهی مردم از حقوق شهروندی را جزو فعالیت‌های اصلی خود قرار دهد و در این زمینه‌ها احزاب و سازمان‌های مردم‌نهاد را شریک و همکار خود بداند.

مطالبه دیگر ما، شناخت و رسیدگی به نیازها و مطالبات زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت شهر است؛ زیرا آنان بخش مؤثری از نیروی انسانی کشور در مسیر توسعه هستند و نقش اصلی را در پرورش و تربیت نسل آینده دارند. در حقیقت توجه به مطالبات و نیازهای زنان می‌تواند باعث رشد و تعالی جامعه شود و نادیده‌گرفتن خواسته‌های آنان ممکن است تبعات زیادی را برای کشور داشته باشد که نه‌تنها امروز جامعه بلکه فردای کشور را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

توجه به محیط‌های زنانه در شهر، برقراری امنیت و آسایش برای حضور زنان و کودکان، ارتقای کیفیت مکان‌های رفاهی، تفریحی، فرهنگی و آموزشی برای زنان از جمله مطالبات زنان شهر است.

زنان شهر به امنیت در فضاهای عمومی نیاز دارند. در حقیقت یک زن باید هنگام تاریکی هوا نیز بتواند در شهر احساس امنیت کند. از شورا می‌خواهیم که با به‌کارگیری زنان در شورایارها نگاهی زنانه به شهر نیز داشته باشند و از دیدگاه زنان به مشکلات شهری بنگرند. زنان می‌توانند بازوی نظارتی قوی برای مدیریت شهری باشند.

ما از شورای شهر درخواست داریم که به وضعیت حمل و نقل عمومی توجه ویژه نمایند. نبود وسایل حمل و نقل عمومی مناسب و کافی با زمان‌بندی دقیق نه‌تنها میزان تردد خودروهای شخصی را افزایش داده و آلودگی هوای شهر را گسترش می‌دهد، امکان رفت و آمد افراد بدون خودرو را فلج می‌نماید.

از شورای شهر انتظار داریم به شهر نگاهی روبه آینده داشته باشند. یعنی به محیط زیست و زیبایی‌های بصری متناسب با فرهنگ شهر توجه کنند. پتانسیل های زیست محیطی شهر را قدر بدانند و با اقدامات مدبرانه خود مانع از بین رفتن و تغییر کاربری های مخرب آن شوند. بسیاری از معابر ما برای پیاده‌روی از زن گرفته تا مرد مناسب نیست. معلولان، افراد مسن و بیمار، زنان باردار، کودکان و… هم در این میان نادیده گرفته شده‌اند. نبود فضاهای شهری‌ نشاط‌آور، فضاهای سبز کوچک در مناطق مسکونی نیز میزان افسردگی را در میان افراد گسترش داده و شایان ذکر است که وجود پارک‌های بزرگ اطراف شهر هم نیاز خانواده‌ها به وجود فضای سبز و پارک را مرتفع نمی‌سازد.

در پایان سازمان عدالت و آزادی ضمن آرزوی موفقیت روزافزون برای شورای شهر جدید و شهردار منتخب، ابراز امیدواری می‌کند که شورا و شهرداری با توجه به مطالبات مردم و سازمان های مردم نهاد به بهترین نحو مشکلات شهری را پیگیری نمایند و موجب سرافرارزی شهر و سربلندی شورای پنجم شوند.

و من الله توفیق

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا