سرخط خبرهای سازمان

پیام تسلیت سازمان عدالت و آزادی در پی درگذشت دکتر ابراهیم یزدی

در پی درگذشت دبیرکل نهضت آزادی ایران شادروان دکتر ابراهیم یزدی، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با انتشار پیامی، درگذشت این سیاستمدار برجسته و واقعگرای ایرانی را به ملت شریف ایران و اعضای نهضت آزادی تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ازشمار دوچشم یک تن کم
وز شمار خرد، هزاران بیش
امروز، ایران سرافراز ما به سوگ چهره‌ای ماندگار و کم نظیر در عرصه سیاست نشسته است که آمیزه‌ای شگفت از میهن دوستی، دینداری، هوشمندی و استواری بود. “دکتر ابراهیم یزدی” در حالی دعوت حق را لبیک گفت و سر بر آستان جانان نهاد، که از پسِ سالیانِ دراز “صبوری و شکوری” از خود سرمشقی مانا و جاودان برای سیاست‌ورزیِ پایبند به منافع ملی بر جای گذاشته است.
این سیاستمدار برجسته ایرانی، از سابقون جهاد در راه خدا و ستیز با استبداد و استعمار و از پیشگامان مبارزه برای تحقق آموزه‌های تابناک عدالت و آزادی بود و در دوران تلخ و خفقان آور ستمشاهی و در کوران تلاش در راستای براندازی استبداد داخلی، برای رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) مشاوری امین و دلسوز و برای انقلابیون، پناهگاهی مطمئن و استوار به شمار می‌آمد که با بهره‌گیری از ارتباطات گسترده بین‌المللی، هوش سرشار، دانش فراوان و درایت مثال زدنیش، موانع دشواری از پیش پای انقلاب برداشت و پس از انقلاب نیز در مسند معاونت نخست وزیری و وزارت امور خارجه دولت موقت، گره‌های بسیاری گشود و راه‌های جدیدی فرا روی انقلاب و مردم گذاشت.
هزار درد و دریغ که دکتر یزدی با اینکه عضو موثر شورای انقلاب بود و در دلسوزی و دینداری و ایران دوستیش تردیدی نبود، نه تنها هیچگاه متناسب با خدمات ارزشمندش، قدر ندید و بر صدر ننشست بلکه همواره مورد بی مهری و کینه‌توزی ارباب بی‌مروت دنیا و جور و جفای اصحاب زر و زور و تزویر بود؛ اما با این حال هیچگاه از دلسوزی و خیرخواهی برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دریغ نکرد و منافع ملی را فدای مصالح شخصی و گروهی نکرد.
دکتر یزدی که پس از درگذشت شادروان مهندس مهدی بازرگان، بر مسند دبیرکلی “نهضت آزادی ایران” تکیه زد، همواره به راه طی شده و پرافتخار بازرگانِ بزرگ، وفادار و پایبند بود و به عنوان شخصیتی ملی و مذهبی وعنصری تشکیلاتی و تاثیرگذار، در سپهر سیاست ایرانی با درآمیختن روشنفکری و دینداری و واقع گرایی، نقشی کارساز بر عهده گرفت و دمی از تلاش و تکاپو برای تحقق اصلاحات مسالمت‌آمیز و در چهارچوب قانون اساسی، باز نایستاد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد!
درگذشت این سیاستمدارِ واقع‌بین و درستکار و روشنفکرِ ارزنده و دیندار، ضایعه‌ای سخت و تلخ برای ایران و اسلام است که به آسانی و ارزانی رنگ جبران نخواهد گرفت و کمتر شخصیتی خواهد توانست جای خالی آن اسوه جامعیت و مردِ ایمان و عمل را به شایستگی پر کند.
“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی”  فقدان جانسوز شادروان دکتر ابراهیم یزدی را به ملت شریف ایران، تمامی آزادی‌خواهان و اصلاح‌طلبان جهان، اعضای محترم نهضت آزادی، خاندان سوگوار یزدی و همه علاقه‌مندان و دوستداران آن بزرگوار، تسلیت و تعزیت عرض کرده و از خداوند مهربان و دانای آشکار و نهان، برای روحِ بلندِ آن عزیزِ سفرکرده، آمرزش و آرامش ابدی و علو درجات خواستار است.
سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
۶ شهریور ماه ۱۳۹۶

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا