سرخط خبرهای سازمان

امام جمعه موقت اصفهان: شکست خوردگان انتخابات به دنبال انتقام هستند

حجت الاسلام محمد تقی رهبر امام جمعه موقت شهر اصفهان در گفتگو با شبکه ایران با اشاره به تفاوت انتقاد با تخریب اظهار داشت: کسانی که به جای انتقاد سازنده به تخریب روی می آورند به دنبال تعصبات خطی و جناحی هستند.

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه استیلای نگاه افراط و تفریطی باعث جناح گرایی و خط بازی در جامعه می شود.

وی در ادامه افزود: همیشه در حوادث سیاسی انتقاداتی مطرح است. حتی رهبر معظم انقلاب راهنمایی های عالمانه ای از موضع رهبری جامعه مطرح کردند. اما اینکه عده ای موضوعی را که اصلا ارزش بها دادن ندارد، بزرگ می کنند و از کاه کوهی می سازند و متاسفانه در اظهار نظرات خود انصاف را رعایت نمی کنند، برخلاف مشی رهبری و امام عمل می کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:‌ عده ای از جریانات افراطی که در انتخابات شکست خورده اند، با سیاه نمایی سعی دارند اهداف خود را به پیش ببرند. در حالی که در کشورهایی که ما آنان را به عنوان استکبار جهانی می شناسیم وقتی دولتی در انتخابات قدرت را به دست می آورد سایر احزاب و رقبا تلاش می کنند تا دولت بتواند به اهداف خودش دست پیدا کند زیرا دولت وحکومت متعلق به ملت است. اما متاسفانه گروه هایی که فاقد رشد سیاسی هستند و نمی توانند تمام جوانب مسئله را بررسی کنند به نظام و انتظارات و احساسات ملت کم لطفی می کنند.

محمد تقی رهبر همچنین افزود: گروه های افراطی از سعه صدر و واقع نگری سیاسی دور هستند. واقع نگری سیاسی این است که اگر جایی انتقادی را مشاهده می کنند دلسوزانه انتقاد خود را مطرح کنند نه اینکه به تخریب و کوبیدن رقیب خود بپردازند.

حجت الاسلام رهبر افزود: با حماسه سیاسی که مردم در انتخابات ریاست جمهوری آفریدند، طرح این قبیل مسائل موجب دلسردی خواهد شد. مردم نشاط نیاز دارند تا کارها جلو برود ولی متاسفانه عده ای به دنبال این هستند با سنگ اندازی در جامعه جنگ روانی ایجاد کنند.

محمد تقی رهبر در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در کرمانشاه در حین سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افتاد افزود: این اقدامات بسیار ناپسند است آن هم در مجلسی که به یابود شهید اشرفی اصفهانی برگزار شد. اگر به فرض افرادی انتقاد و ایرادای هم دارند باید به شکل کاملا منطقی بیان کنند نه اینکه با سر دادن شعارها مراسم را به هم بریزند.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در حین سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حرم حضرت معصومه (س) افتاد، اظهار داشت:‌ اگر این قبیل اقدامات زشت و ناپسند بخواهد در جامعه باب شود آن وقت همه اصول و مبانی نظام زیر سول می رود.

نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی افزود: این قبیل اقدامات به نفع نظام نیست و رهبر معظم انقلاب هم این قبیل اقدامات را نمی پسندند.

وی افزود: کسانی که دست به این اقدامات می زنند یا دوست نادان هستند یا دشمن دانا.

محمد تقی رهبر در پایان خاطر نشان کرد: گروه هایی که در انتخابات شکست خوردند با طرح اختلافات و اقدامات افراطی قصد دارند به اهداف خطی و جناحی خود دست پیدا کنند. اما این افراد و گروه ها باید بدانند که این قبیل اقدامات در جامعه نتیجه معکوس دارد. این اقدامات بیش از آنکه دیگران را در نزد ملت خار و ذلیل کند خودشان را خوار و ذلیل می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا