سرخط خبرهای سازمان

احزاب اصلاح طلب، یار دولت تدبیر و امید| یادداشتی از مهسا پاشازاده

مهسا پاشازاده، عضو شورای منطقه سازمان عدالت و آزادی آذربایجان غربی

با شروع به‌کار دولت دوازدهم و پس از مشخص شدن ترکیب یاران رئیس جمهور در دولت، با چشم‌پوشی از تنها وزارت‌خانه‌ای که فعلا بدون وزیر اداره می‌شود، یکی از مهم‌ترین مسائلی که در جامعه مورد بحث و بعضا مجادله قرار می‌گیرد، موضوع معرفی نمایندگان عالی دولت در استان‌هاست و هرچه میزان حساسیت‌ها در منطقه‌ای بالا باشد، به تبع آن میزان بحث‌ها و حواشی مربوط به معرفی سکان‌دار عالی آن منطقه گرمای بیشتری خواهد داشت. استان آذربایجان‌غربی یکی از آن مناطقی است که همواره بحث‌های فرسایشی بسیاری را در ایام معرفی استاندار توسط دولت‌های مختلف شاهد بوده است؛ نزدیک‌ترین شاهد برای این مساله معرفی استاندار در دولت یازدهم بود که با تاخیری چندین ماهه انجام گرفت.

بررسی وضعیت فعلی استان در شاخص‌های توسعه براساس آمار، می‌تواند سنگ محک خوبی برای مقایسه وضعیت فعلی با گذشته و راهنمایی شایسته برای تدوین سیاست‌های لازم برای پیشرفت در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان باشد.

با نگاه اجمالی به برآوردهای منتشره شاخص‌های توسعه آذربایجان‌غربی در چندین سال گذشته، این استان در رتبه‌های پایین کشور قرار داشته و همچنان وضعیت مطلوبی ندارد و سوال اساسی این است که ایراد اصلی کار کجاست؟ این ایرادها تا کی و کجا و کدام دولت ادامه خواهد داشت؟
آیا این استانِ همیشه محروم همواره در محرومیت خواهد ماند؟
آیا شاخص های پایین رشد در آذربایجان غربی روی خوش رتبه های بالا را نخواهند دید؟ و…

معتقدم بر اساس وظیفه تعریف شده احزاب و در جامعه مدنی مطلوب، بخشی از مطالبه‌گری‌ها و بررسی‌های کارشناسانه و راه‌گشا برعهده احزاب است و رسانه ها به‌عنوان رکن چهارم مردم‌سالاری وظیفه بیان آن‌ها را برعهده دارد.
بدیهی است در سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی (بعنوان یک تشکل سیاسی اصلاح طلب) بایستی در راستای کمک به دولت دوازدهم و عوامل آن در استانها – مخصوصاً‌ آذربایجان غربی – باشیم. معتقدیم تا وقتی که همه مان دست به دست هم نداده ایم نمی توانیم توسعه را رقم بزنیم. با عقب نشستن و نظاره گر بودن و نقد صرف یا خدای نکرده تخریب ها، کارساز نخواهد بود.

با دادن برنامه های کارشناسی و ارائه نظرات در تمامی زمینه ها توسط احزاب و فعالین سیاسی به شخص استاندار محترم ومعاونین و عوامل دولت در استان، می توان هم آنها را در دستیابی دولت به اهدافش یاری رساند، و هم اینکه زمینه های توسعه را رشد داد و ریشه های محرومیت را از بین برد.

۲ نظر

  1. امیدوارم مثل همیشه قلمتون در راه حق جوشان باشد خانم پاشازاده

  2. عالی مثل همیشه تشکر ویژه از قلم خانم پاسازاده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا