سرخط خبرهای سازمان

گفت و گوی ایرنا با اعضای منطقه آذربایجان غربی سازمان به مناسبت روز دانشجو

محمد حسینعلی زاده، عضو شورای حوزه اورمیه سازمان:
آزادی خواهی و عدالت خواهی؛ دو آرمان جنبش دانشجویی

محمد حسینعلی زاده دانشجوی رشته داروسازی و فعال دانشجویی در گفت و گو با ایرنا، آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی را دو آرمان اصلی جنبش دانشجویی بیان کرد و گفت: رسالت جنبش دانشجویی است که آگاه سازی کند و در کنار آن جنبش دانشجویی باید چالش برانگیز باشد و از مجلس، دولت و مسئولان بدون درنظر داشتن گرایش سیاسی مطالبه کند.

وی اضافه کرد: همه مسئولان موظف هستند در مقابل دانشجو پاسخگو باشند و اگر چنین معادله‌ای برقرار شود و اگر پاسخ دهند این همه فساد، رانت و اختلاس انجام نمی‌شود.

وی فضای دانشگاهها در دولت تدبیر و امید را فضایی باز نسبت به دولت سابق از نظر فعالیت های دانشجویی عنوان کرد و گفت: بعد از هشت ‌سال رخوت فعالیت دانشجویی، در خرداد ٩٢ با انتخاب دکتر روحانی، شاهد ایجاد بارقه‌های امید در فعالیت دانشجویی بودیم که باعث بازشدن عرصه فعالیت برای همه تفکرات شد.

 

مهساپاکپور، مسئول کمیته دانشجویان و جوانان منطقه آذربایجان غربی سازمان:
رخوت و بی انگیزگی در دانشجویان مشکل اصلی فعالیتهای جنبش دانشجویی است

مهسا پاکپور دیگر فعال دانشجویی و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد واحد خوی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا رخوت و بی انگیزگی در دانشجویان را مشکل اصلی فعالیتهای جنبش دانشجویی بیان کرد و افزود: سیاست‌زدگی و فردگرایی خودخواهانه و بی‌فایده دانستن فعالیت‌های دانشجویی از علت های مهم این فضا به شمار می رود.

وی بیان کرد: دانشجو از خود می‌پرسد این فعالیت‌ها چه فایده‌ای برای خود و برای جامعه دارد؛ تا زمانی که اثرات فعالیت‌های دانشجویی به صورت ملموسی درنیاید، نمی‌توان انتظار داشت رخوت و بی‌انگیزگی دانشجویان حل شود.

این فعال دانشجویی به مشکلات موجود در دانشگاهها نیز اشاره کرد و افزود: تضییع حقوق اساسی دانشجویان، نبود شفافیت مالی و قوانین، نبود تشکل‌های دانشجویی در برخی دانشگاه ها نظیر دانشگاه آزاد خوی و آزادی اجتماعات بخش کوچکی از مشکلات این ‌روزهای دانشگاه است.

 

مهدی باقری، مسئول کمیته دانشجویان و جوانان حوزه خوی سازمان:
کماکان منتظرشکوفه‌زدن بذرهای امید در دانشگاهها

مهدی باقری دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد خوی گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید انتظار داشتیم تا نسیم خوش‌نواز اعتدال در دانشگاه های خوی نیز جاری شده و فضای دانشگاه را بهاری کند؛ اما بعد از گذشت چند سال این اتفاق نیفتاد و ما کماکان منتظرشکوفه‌زدن بذرهای امیدی هستیم که در خرداد ۹۲ کاشتیم. آنچه که جوان و دانشجو از دولت انتظار داشت هنوز به آنها نرسیده است.

وی ادامه داد: از دولت انتظار می‌رفت که عملکردی مناسب و درخور خواسته‌های مردم به‌خصوص در دانشگاه‌ها صورت می داد که این عملکرد در حوزه های صنفی و فرهنگی و سیاسی دانشگاهها قابل قبول نیست. و درنهایت می‌توان گفت که شاید یکی از مهم‌ترین دلایل افسرده‌شدن شور و انگیزه دانشجویان همین محافظه‌کاری مسئولان و مدیران دانشگاه است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا