سرخط خبرهای سازمان

گفتگوی معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی با بوی باران پیرامون خروج آمریکا از برجام

بهشتی در گفت وگو با بوی باران:

از موضع خردمندانه نظام و رئیس جمهوری در ماجرای برجام حمایت می کنیم

با وفاق و آشتی ملی باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم

عقلای نظام، افراطیون و جنگ طلبان داخلی را کنترل کنند

معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با اشاره به رفتار زشت ترامپ در خروج از برجام، گفت: برجام یک تلاش ارجمند جهانی برای ساختن جهانی انسانی تر و صلح آمیز تر بود و در حالی که همه مجامع جهانی و حتی خود ترامپ بارها بر پایبندی کامل ایران به برجام تاکید کرده بودند، خروج از این برنامه یک پیمان شکنی آشکار و بی اعتنایی به همه موازین و اصول روابط و حقوق بین الملل به شمار می رود و مایه تاسف است.

بهراد بهشتی که در کفت و گو با خبرنگار “بوی باران” سخن می گفت، افزود: این رفتاررسوا و مفتضحانه، نشانگر خوی استکباری و انحطاط اخلاقی ترامپ و تیم جدید امنیت ملی و سیاست خارجی کابینه آمریکا بود که به تعهدات خود پایبند نیستند و بر طبل جنگ طلبی و بهانه جویی می کوبند. ترامپ قبلاً نیز با خروج از پیمان تغییرات اقلیمی پاریس، نشان داد متحد وفادار و قابل اطمینانی نیست و تعهدی به صلح و محیط زیست جهانی ندارد.

وی گفت: ما همچنان معتقدیم برجام سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود و نشان داد که دولت و مذاکره کنندگان ایرانی مسیر درستی طی کرده بودند ومنافع ملی ایران در آن لحاظ شده بودو اگر برجام نبود ما امروز حتی یک بشکه نفت نیز به سختی می توانستیم به فروش برسانیم.

این فعال سیاسی با اشاره به سخنرانی رئیس جهمور روحانی، افزود: ما از موضع بحق و خردمندانه نظام و رئیس جمهوری که مبتنی بر حفظ عزت، حکمت و مصلحت کشور و ملت ایران بود، حمایت می کنیم و بر این باوریم که حفظ برجام البته با لحاظ منافع ملی باید در اولویت باشد.

وی با توصیف ائمه اطهار به عنوان اسوه و سرمشق مسلمانان، افزود: مقام معظم رهبری در تعبیری حکیمانه “برجام” را با عنوان “نرمش قهرمانانه” به صلح امام حسن مجتبی(ع) تشبیه کردند و تاریخ اسلام نشان می دهد که علی رغم اینکه معاویه پیمان شکنی کرد و عهدنامه صلح را پاره و پایمال کرد اما همچنان امام حسن(ع) و پس از آن حضرت برادر بزرگوارش امام حسین(ع) خود را به عهدنامه صلح متعهد می دانستند و همین نیز سند حقانیت و مظلومیت آن بزرگواران بود.

بهشتی با اشاره به این مطلب که امروز حقانیت و صلح طلبی ایرانیان بر همه ملت های جهان اثبات شده است و آمریکا حتی در میان متحدان اروپاییش منزوی شده است، خاطرنشان کرد: متاسفیم که ملت و دولت آمریکا توسط رژیم اشغالگر قدس به گروگان گرفته شده اند و ترامپ به عروسک خیمه شب بازی اسرائیل تبدیل شده است.

وی سخنان ترامپ در دفاع از ملت ایران را منافقانه و مزورانه نامید و خاطرنشان کرد: بازگرداندن و تشدید تحریم ها بزرگترین ظلم و ستم به ملت مظلوم ایران است و بیش از هر چیز زندگی روزمره مردم را تحت الشعاع قرار می دهد و این خود بزرگترین سند بدخواهی و دروغگویی ترامپ است.

معاون سیاسی سازمان گفت: حاکمانی مانند ترامپ و پمپئو وبولتون مایه سرشکستگی ملت بزرگ آمریکا در جهان هستند و توصیه ما به ملت آمریکا این است که در اولین فرصت نسبت به تغییر و کنار گذاشتن آنان اقدام کنند.

عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی موضع اتحادیه اروپا را خوب و مثبت توصیف کرد و افزود: ما امیدواریم اتحادیه اروپا تحت تاثیر فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار نگیرد و ادامه برجام را تضمین کند تا تداوم حضور ایران در این پیمان توجیه معقولی داشته باشد.

بهراد بهشتی ادامه داد: مهم این است که حکومت و دولت ایران با خردمندی و حکمت این تهدید را به فرصت تبدیل سازد و به نظر ما عبور از این بحران جز با همصدایی، اتحاد و انسجام داخلی و پیگیری مسیر “آشتی ملی” امکان پذیر نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: موضع رئیس جمهوری به عنوان منتخب ملت و سخنگوی نظام جمهوری اسلامی، کاملاً هوشمندانه بود و ما امیدواریم همه جناحهای علاقه مند به نظام، یک صدا و یکپارچه از مواضع آقای روحانی دفاع و حمایت کنند و در برابر دشمنان ملت ایران، ید واحده باشند.

بهشتی گفت: شاهد بودیم که در این رفتار زشت، ترامپ تنها نبود و رژیم صهیونیستی، نظام مرتجع عربستان سعودی و منافقین جنایتکار و کوردل هم در کنار او ایستادند اما آنچه مایه تاسف است این است که افراطیون و جنگ طلبان داخلی نیز کاملاً همسو با آنان رفتار کرده که ما امیدواریم عقلای نظام آنان را کنترل و مدیریت کنند و اجازه ندهند منافع ملی و مصالح نظام قربانی رفتارهای زشت جناحی و کوته فکری این افراد قرار گیرد.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: رسانه ها و فعالان سیاسی در اظهارات خود مسئولانه رفتار کنند و از هرگونه پراکندن تخم بدبینی و ناامیدی در میان مردم خودداری نمایند تا به فضل خدا و با حمایت مردم این بار نیز توطئه بدخواهان و دشمنان ملت نقش بر آب شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا