سرخط خبرهای سازمان

رییس کمیته محیط زیست ستاد روحانی: دولت مراقب ارزش‌های طبیعی موته باشد

استاندار اصفهان در حالی برای بهره‌برداری از معدن تراورتن در پناهگاه حیات وحش موته مجوز صادر کرده که اداره کل محیط زیست استان مخالف است.

عارف سپهری فعال محیط زیست و عضو شورای منطقه اصفهان سازمان عدالت و آزادی در گفتگو با بوی باران با اعلام این موضوع گفت: از سه دهه پیش تاکنون جلوی احداث این معدن گرفته شده بود اما نماینده دولت مجوز اکتشاف این معدن را به نام این دولت زد.

وی افزود: انتظار ما از دولت این بود که توسعه اقتصادی را با توجه به ملاحظات محیط زیستی پیش ببرد در حالی‌که فعالیت صنایع در پناهگاه حیات وحش موته به ارزش‌های طبیعی آسیب می‌زند.

عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت: این پناهگاه، گونه‌های متنوع جانوری و گیاهی دارد و تاکنون از تعرض انسان در امان مانده بود.

سپهری افزود: در سال ۹۵ حل اختلاف در مورد این موضوع از طریق کمیسیون تبصره ۵ ماده ۲۴ مکرر قانون معادن به استاندار وقت محول شد که او نیز پس از انجام جلسات و بازدید از منطقه با صدور مجوز مخالفت کرد این در حالی است که نحوه صدور مجوز توسط استاندار فعلی نیز به محل انتقادات تبدیل شده است.

رییس کمیته محیط زیست ستاد انتخاباتی دکترروحانی در اصفهان افزود: نگرش‌های محیط زیستی از منابع طبیعی همچون سدی در برابر زیاده‌روی انسان‌ها در برداشت‌ها محافظت می‌کند انتظار ما اشاعه این دیدگاه در اقدامات و نتیجه تصمیم‌گیری‌های دولت مدعی محیط زیست بود. در حالی‌که اخباری مبنی بر کاهش قلمرو مناطق حفاظت شده محیط زیستی -از جمله همین منطقه موته- توسط همین دولت شنیدیم.

وی ادامه داد: در ایام انتخابات از مسئولان دولت تدبیر و امید و همچنین افرادی که پس از انتخابات در سازمان محیط زیست مصدر امور شدند دعوت کردیم و تریبون دادیم تا از عملکرد خود با مردم سخن بگویند و حمایت آنان را برای کسب پیروزی جلب کنند. حالا فعالان اصلاح طلب و کنشگران محیط زیست انتظار قانون‌مندی از سوی دولت اعتدال‌گرا و رفتار راهگشای آنان در حفاظت از منابع این سرزمین را دارند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا