سرخط خبرهای سازمان

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی: دولت به‌تنهایی مسؤول تنگناهای امروز نیست، اما باید قصور خود را بپذیرد

👈🏼 سخن‌گوی سازمان عدالت و آزاد اسلامی گفت: سؤال مجلس از رئیس جمهور حق قانونی مجلس است و نباید تابو تلقی شود؛ چراکه پرسش‌گری مردم از زمام‌داران یکی از ارکان مهم نظام‌های دموکراتیک است.

🔹وی در عین حال افزود: البته در چنین نظام‌هایی همۀ ارکان حکومت موظف به پاسخ‌گویی در برابر پرسش‌های مردم و نمایندگان هستند و فروکاستن وظیفۀ پاسخ‌گویی به دولت و بری دانستن دیگر ارکان از این وظیفه با جوهرۀ مردمسالاری سازگار نیست.

🔸مسعود رهبری لحن آرام و به‌دور از تنش روحانی در پاسخ به سؤالات نمایندگان را ستایش‌برانگیز خواند و یادآور شد: روحانی هرچند برخلاف احمدی‌نژاد بدون تمسخر و حاشیه‌سازی به نمایندگان مردم پاسخ داد، انتظار این بود که برای تنویر افکار عمومی، موانع و مشکلات پیشاروی خود را با بیانی‌ شفاف‌تر بیان می‌کرد.

🔹این فعال سیاسی تصریح کرد: تنگناهای امروز را نمی‌توان صرفاً محصول عملکرد دولت دانست و نهادهای دیگرِ تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نظام نیز باید به‌سهم خود مسؤول و پاسخگو باشند.

🔸وی با تأکید بر این‌که حل ریشه‌ای بسیاری از مشکلات اساسی کشور نیازمند تغییر در سیاست‌ها و رویه‌های کلانی است که در اختیار رئیس جمهور و دولت نیست، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور نیز به‌جای انکار تنگناها و ناکامی‌ها، باید با مردم هم‌دردی می‌کرد، سهم و مسؤولیت خود را می‌پذیرفت و بابت قصورات و تقصیراتش صریحاً عذرخواهی می‌کرد.

🔹عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با تصریح بر اینکه برخی از دولت‌مردان ظاهراً نه‌تنها هیچ علاقه‌ای به حل مشکل ندارند، بلکه خود بخشی از مشکل‌اند، اظهار داشت: رئیس جمهور باید قبل از استیضاح مجلس، مسؤولان بی‌انگیزه و عوامگرا را به‌ویژه در تیم اقتصادی و برنامه و بودجه کشور برکنار کند و شخصیت‌های متخصص، توانمند، باانگیزه و سالم را به جای آنها بنشاند.

🔸این فعال اصلاح‌طلب با اذعان بر این‌که امروز دفاع از دولت و رئیس‌جمهور در برابر افکار عمومی دشوار شده است،‌‌‌ گفت: امروز تلقی عمومی این است که رئیس جمهور پس از انتخابات، با بی‌توجهی به انتظارات مردم و پایگاه رأی خود، عملاً از مسیر وعده‌های انتخاباتی فاصله گرفته و زاویه‌اش را با گفتمانی که تکیه‌گاه رأیش بود، رفته رفته بیشتر کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا