سرخط خبرهای سازمان

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی پیشنهاد داد: دولت در استقبال از سخنان مقام معظم رهبری، لایحه انحلال هرگونه تشکیلات موازی را به مجلس تقدیم کند

🔴 به گزارش روابط عمومی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، دفتر سیاسی این تشکل اصلاح طلب موضع گیری خود را در قبال رویدادهای اخیر کشور به این شرح اعلام کرد:

📌 دفتر سیاسی سازمان ضمن حمایت از نطق شجاعانه و آزادی خواهانه پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری بر این باور است که نطق این دو نماینده آزاده مجلس در راستای انجام وطایف نمایندگی بوده و این دو تن زبان گویای ملت بوده و به درستی بر روی مسائل اساسی کشور انگشت نهاده اند. سازمان امیدوار است دیگر نمایندگان مجلس به ویژه اعضای فراکسیون امید نیز با همین صراحت از حقوق مردم دفاع کنند.
▫️همچنین سازمان از کسانی که زبان به تهدید و توهین این دو نماینده مجلس گشوده اند، انتقاد کرد و این رفتارهای زشت را در جهت اعمال فشار بر نمایندگان واقعی مردم و ساکت کردن آنان توصیف کرد.

📌دفتر سیاسی سازمان با استقبال از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان در حمایت از دولت و نیز انتقاد ایشان از ایجاد تشکیلات موازی با دولت، بر این اعتقاد است که دولت جمهوری اسلامی باید در اسرع وقت لایحه انحلال نهادهای موازی با دولت در حوزه های امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و یا ادغام آنها در دولت را، تهیه و به مجلس ارسال کند تا با حذف تشکیلات موازی، جلو هدررفت بودجه و انرژی کشور گرفته شود و نظارت مجلس بر همه فعالیتهای کشور برقرار گردد.

📌دفتر سیاسی سازمان با تاکید بر اینکه “حق تحصیل” را یکی از بخشهای مهم حقوق بشر و شهروندی می داند بر این باور است که حق تحصیل در دوره آموزش عالی باید بدون هیچ گونه تبعیض از جهت دین، مذهب، جنسیت، عقیده و رفتار سیاسی به رسمیت شناخته شود و هیچ فردی را نباید به هیچ علتی از ادامه تحصیل در دوره آموزش عالی محروم کرد و لازم است هرگونه گزینشی به جز گزینش علمی در اعمال این حق حذف گردد.
▫️از این رو، سازمان با قدردانی از دولت در تهیه لایحه “برخورداری از حق تحصیل همگانی در دوره آموزش عالی” امیدوار است نمایندگان مجلس هر چه سریعتر نسبت به تصویب و تبدیل این لایحه به قانون گام بردارند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا