سرخط خبرهای سازمان

یادداشت عارف سپهری؛ رییس نخستین جشنواره محیط زیستی ادبی مادرم زمین

 

☘️برای همه ما مهم است در محیطی سالم زندگی کنیم، عاری از خشکسالی و خشونت و آلودگی‌ها ولی توجه به محیط زیست دلیل دیگری هم دارد. این کار از ما فردی جذاب‌تر و موثرتر می‌سازد.
خیلی از ما آن‌قدر مسحور مشغله‌های اقتصادی و سیاسی و فلسفی زندگی‌ شده‌ایم که حتی از دیدن اندوه بغل دستی‌مان یا زیبایی حشره‌ای کوچک غافلیم. واکنش‌هامان کم شده و ارتباط برقرار کردنمان سخت.
دنیای پیرامون ما دارد چهره عوض می‌کند و هر روز متحول می‌شود. هیچ نقطه‌ای از عالم در دو روز کاملا یکی نمی‌مانَد. زاویه تابش آفتاب و چرخش گل‌ها و رنگ دشت‌ها در حال تغییر همیشگی‌اند که اگر آگاهی و درک بالا داشتیم از دیدمان پنهان نمی‌ماند.
اگر با هر باری که از خواب بیدار می‌شویم، مقهور اطرافمان شویم، زندگی عمیقی خواهیم داشت. با این‌که دچار غم و اندوه و خشم و هراس و خطا می‌شویم اما توانش را خواهیم داشت در زمان حال زندگی کنیم. لحظه را دریابیم و هر ‌چه در آن می‌افتد را ارزشمند بدانیم. این ما را مقاوم می‌کند و مبدل به عنصری مهم و ارزشمند در محافل. سلامتی که به اطرافیان سرایت می‌کند.

از دو سال پیش ژرفای جملات نغز ادبی را برای صمیمیت با محیط زیست برگزیدیم و امسال برای دومین بار اطرافیانمان را به این بوستان خوشرنگ و بو دعوت می‌کنیم.

#دومین_جشنواره_محیط_زیستی_ادبی_مادرم_زمین
#کمیسیون_محیط_زیست_سازمان_عدالت_و_آزادی

۲۳ شهریور ۹۷

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا