سرخط خبرهای سازمان

دوباره برای مادرمان زمین می‌نویسیم…

 

از دیرباز فرهنگ ادبی ما سرشار از آموزه‌هایی برای حفظ محیط زیست بوده و همواره توجه به طبیعت نقشی اساسی در آثار بزرگان عرصه‌ی هنر و ادبیات داشته است؛ نقشی چنان برجسته در شعر و نثر شاعران و ادیبان کهن ایران که همچنان در حافظه و خاطره جمعی مردم باقی مانده است و جایگاه مشخصی دارد.

در روزهایی که محیط زیست بیش از هر زمان دیگری بی‌پناه شده است و هر روز در معرض آسیب جدیدی قرار می‌گیرد؛ بر آن شدیم تا بار دیگر در سایه‌ی ادبیات به یاری‌اش بشتابیم. چرا که باور داریم با بهره گیری از قدرت ادبیات، می‌توان افراد جامعه را متوجه خطرهای پیش روی محیط زیست کرد؛ توجه نویسندگان و دغدغه مندان را به ضرورت تهیه چنین مضامینی جلب نمود و در نهایت بتوان از تاثیرگذاری متون ادبی در فرهنگ سازی و آغاز حرکت‌های اجتماعی بهره برد.

از این رو در ادامه‌ی دوره نخست جشنواره محیط زیستی ادبی مادرم زمین که با استقبال باشکوه دوستداران ادبیات و محیط زیست در مرداد ماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد؛ و در راستای پیوند مجدد ادبیات و محیط زیست، با همراهی کسانی که دل‌نگرانِ مادرمان زمین و آینده‌ی این زیستگاه‌ هستند؛ امسال دومین قدم را محکم‌تر از قبل برمی‌داریم.

دوره‌ی دوم جشنواره در شب‌های پایانی آذر ماه سال جاری در اصفهان برگزار خواهد شد. از همه‌ علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم آثار محیط زیستی ادبی خود را در سه بخش شعر، داستان کوتاه و داستان کوتاهِ کوتاه تا ۳۰ مهر ماه به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال نمایند و صدای هشدارشان را به گوش همگان برسانند.


فاطمه کاظمی
دبیر اجرایی دومین جشنواره محیط زیستی ادبی مادرم زمین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا