سرخط خبرهای سازمان

دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی مادرم زمین: ادبیات پل  ارتباطی و محیط زیست، زیستگاه  مردمان یک  سرزمین  است

در آیین اختتامیه دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین مطرح شد:

ادبیات پل ارتباطی و محیط زیست، زیستگاه  مردمان یک  سرزمین  است

اصفهان- دبیر اجرایی دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین گفت: ادبیات٬ پل ارتباط مردمان یک سرزمین و محیط زیست فضایی است که مردم در آن زیست می کنند و پیوند این دو راهی برای پاسداری از مادر زمین در دل و جان انسان های جامعه است.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین٬ فاطمه  کاظمی اظهار کرد: آنچه که کمیسیون محیط زیست سازمان عدالت و آزادی را بر آن داشت تا جشنواره ای ادبی با محوریت محیط زیست برگزار شود، ضرورت آشنایی مصائب و دغدغه های محیط زیست به عموم مردم و بدنه جامعه بود.

وی با بیان اینکه ادبیات٬ پل ارتباط مردمان یک سرزمین است٬ ادامه داد: محیط زیست فضایی است که مردم در آن زیست می کنند و پیوند این دو راهی برای پاسداری از مادر زمین در دل و جان انسان های جامعه است.

دبیر اجرایی دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین حضور و ورود شاعران، نویسندگان و ادیبان به عرصه پاسداری از محیط زیست را خوشایند دانست و افزود: ورود این  افراد می تواند آغازگر راهی ماندگار در جهت کمک به فراگیری فرهنگ حفاظت از محیط زیست باشد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری آیین  پایانی دومین جشنواره مادرم زمین٬ تصریح  کرد: برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره از حدود ۶ ماه پیش آغاز  شد و بعد از اعلام اولین فراخوان٬ تا اواسط آبان ماه حدود ۵۰۰ اثر در سه بخش داستانک، داستان کوتاه و شعر از ۲۹ استان کشور دریافت شد و  هم اکنون این جشنواره با همراهی کنشگران محیط زیست و ادبیات به ایستگاه پایانی رسید.

کاظمی ادامه  داد: همچنین قبل از برگزاری اختتامیه دومین جشنواره، پنج رویداد جنبی با کمک شاخه جوانان سازمان عدالت و آزادی با محوریت داستان خوانی، شعرخوانی، پندارخوانی و پخش فیلم برگزار و  کتاب آثار برگزیده دوره نخست جشنواره با عنوان (زمزمه های سبز) نیز رونمایی شد

دبیر اجرایی دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین خطاب به مخاطبان و با بیان اینکه امشب ماحصل شش ماه فعالیت کمیته اجرایی جشنواره را در دوساعت خواهید دید، گفت: به شعر پناه بردیم تا بتوانیم مرهم کوچکی برای مادرمان زمین باشیم.

لازم به  ذکر است  آیین اختتامیه دومین جشنواره محیط زیستی-ادبی مادم زمین ۲۸ آذر ماه در اصفهان  برگزار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا