سرخط خبرهای سازمان

اخبار جهان نتایج یک نظرسنجی: ۴۳ درصد اروپایی‌ها نگران قدرت گرفتن احزاب عوام‌گرا هستند

یورونیوز: نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که تقریبا چهار نفر از ده اروپایی (۴۳ درصد) معتقدند که قدرت گرفتن احزاب عوام‌گرا در این قاره تهدیدی برای فعالیت اتحادیه اروپا است.

اتحادیه روزنامه‌های اروپا (لنا) در کمتر از دو هفته تا انتخابات پارلمان اروپا نتایج یک نظر سنجی را که در هشت کشور اتحادیه اروپا انجام شده است منتشر کرد. این کشورها شامل بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، سوئد و مجارستان می‌شوند که در مجموع با ۳۲۰ میلیون جمعیت، ۶۲ درصد جمعیت اتحادیه اروپا را شکل می‌دهند.

طبق نتایج این نظرسنجی، نصف اروپایی‌ها در سن رای معتقدند که انتخابات ۲۶ مه (۵ خرداد) پارلمان اروپا برای آینده اتحادیه اروپا بسیار مهم است. ۶۱ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند موافق عضویت کشورهای خود در اتحادیه اروپا هستند.

علاوه بر این، زمانیکه از افرادی شرکت کننده در نظرسنجی خواسته شد تا سه چالش اصلی اروپا را به ترتیب نام ببرند، آن‌ها به موضوع مهاجرت، آب و هوا و صلح و امنیت اشاره کردند. موضوعاتی که طبق نظر پاسخ دهندگان، ابتدا باید در سطح اروپا مورد توجه و اولویت قرار گیرد و بعد به سطح ملی بیاید.

تقریبا چهار نفر از ده اروپایی (۴۳ درصد) معتقدند که ظهور و اوج گرفتن احزاب عوامگرا در این قاره تهدیدی برای فعالیت اتحادیه اروپا است.

در کشورهایی که مورد پرسش قرار گرفته‌اند آلمانی‌ها با ۵۶ درصد و سوئدی‌ها با ۴۸ درصد بیشتر از شش کشور دیگر مورد پرسش نگران قدرت گرفتن این احزاب هستند. اما در مقابل تنها ۳۳ درصد مجارها و ۳۶ درصد ایتالیایی‌ها این موضوع را تهدید به‌شمار می‌آورند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا