سرخط خبرهای سازمان

حکم قطعی دادگاه تجدیدنظر: منع حضور مهدی مقدری در جلسات شورای شهر اصفهان تایید شد

به گزارش روابط عمومی سازمان عدالت و آزادی، شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان، حکم قطعی مهدی مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در خصوص اتهامات ناظر بر  حمایت از مهدی حاجتی( نماینده شورای شهر شیراز )، دکتر غروی( فعال سیاسی و قرآن پژوه) و اعتراض به نحوه رفتار با تجمع صنفی معلمان که  با عناوین  اتهامی تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی که در دادگاه‌های بدوی به دو سال حبس محکوم شده بود را صادر کرد.
بر این اساس، حکم یک سال حبس تعزیری مقدری به اتهام تشویش اذهان عمومی به مدت پنج سال تعلیق شد؛ اما مجازات‌های تکمیلی آن شامل “دو سال انفصال از شورای شهر”، “دو سال ممنوعیت حضور در احزاب” و “دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی” به تایید رسید؛ از این رو، منع حضور  مقدری از  خدمات عمومی و دولتی و بالتبع حضور در جلسات شورای شهر اصفهان تایید شد.
دادگاه تجدیدنظر، اتهام تبلیغ علیه نظام در  خصوص همین مصادیق اتهامی را وارد ندانسته،  حکم دادگاه بدوی که یک سال حبس تعزیری برای مقدری بود را نقض کرد و رای به برائت داد.
همچنین، در بخش دیگرِ حکم دادگاه تجدیدنظر، حکم دادگاه بدویِ در خصوص  پرونده “حمایت توییتری از کنش‌گران محیط زیستی” که مبتنی بر تبرئه مقدری بود، تایید شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا