سرخط خبرهای سازمان

گفت و گوی معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با ایسنا درباره کنگره نهم حزب

نهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با شعار “معنویت، عقلانیت و توسعه در پرتو صلح و اصلاحات” جمعه- ۵ اردیبهشت ماه- سال جاری به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس این حزب با حضور محمد رضا عارف برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، سید سعید صفوی معاون سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی عصر روز گذشته(دوشنبه) در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهارکرد: پس از بروز تحولات سیاسی و اجتماعی سال ۸۸، دفتر سیاسی حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی مطابق با رویکرد مصوب کنگره هفتم ملزم به تهیه پیش نویس سند چشم انداز و تعیین ماموریت‌های جدید سازمان از سال ۱۳۸۹ شد.

وی ادامه داد: اولین سند چشم انداز حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی که بازخوانی جدیدی از رویکرد‌های فکری مورد نظر سازمان در حوزه‌های آزادی، عدالت، دین، توسعه و گذار به دموکراسی بود در چهار فصل تنظیم شد.

صفوی سپس به تشریح برنامه‌های پیش بینی شده در هر یک از چهار فصل سند اول چشم انداز سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی پرداخت و افزود: در فصل اول این سند به مسئولیت‌های سازمان در عرصه‌های سیاسی، سیاست خارجی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پرداخته شده و بازشناسی فضای روز کشور، تهدیدها، فرصت‌های پیش روی حزب و چشم انداز حفظ دستاوردهای موجود از مهم ترین موضوعات فصل دوم آن سند محسوب می‌شد.

وی ادامه داد: بازشناسی موقعیت کنونی و ماموریت‌های سازمانی نیز به ترتیب در فصل‌های سوم و چهارم سند اول به صورت تفصیلی تشریح شده بود.

رییس هیئت اجرایی نهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اظهارکرد: پس از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و تغییر فضای سیاسی کشور کار تنظیم پیش نویس دومین سند چشم انداز حزب عدالت و آزادی برای ارایه در نهمین کنگره سازمان که قرار است پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در اصفهان برگزار شود در دستور کار سازمان قرار گرفت تا به موجب آن ماموریت‌های جدیدی برای اعضا در نظر گرفته شود.

صفوی با بیان اینکه حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی منتقد سیاست‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دولت‌های نهم و دهم بود و این دو دولت را از خود نمی‌دانست، گفت: پس از انتخابات سال ۸۸، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در فضای بسته موجود برای فعالیت‌های آزادانه حزبی دو سال پیش هشتمین کنگره خود را برگزار کرد و پس از آن به روشن شدن موتور انتخابات ریاست جمهوری کمک کرد.

صفوی به فعالیت گسترده و مستمر شورای مرکزی سازمان با ستاد انتخاباتی روحانی در تهران در زمان انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: انتظار حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی از دولت تدبیر و امید حمایت همه جانبه دستگاه اجرایی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا