سرخط خبرهای سازمان

از مهدی مقدری به عنوان یکی از سرآمدان اصفهان در سال ۹۸ تجلیل شد

اهدای تندیس و نشان ویژه اصفهان به مهدی مقدری

از سرآمدان اصفهان در سال ۹۸ تجلیل شد؛ از استاد صیرفیان و خسرو احتشامی تا کی‌قباد بذرافشان و مهدی مقدری در دهمین همایش نکوداشت اصفهان از استاد صیرفیان، خسرو احتشامی، کی‌قباد بذرافشان، مهدی مقدری، یک نشریه و دو نهاد مدنی به عنوان سرآمدان اصفهان در سال ۹۸ تجلیل شد و تندیس ویژه اصفهان به ایشان اهدا گردید.

در دهمین همایش نکوداشت اصفهان در روز پنجشنبه ۷ آذرماه، نام افراد و سرآمدان بسیاری در حوزه شعر، ادب، فرهنگ، هنر و یک مجله و سازمان مردم‌نهاد در این لیست به چشم می‌خورد. استاد صیرفیان از برجسته‌ترین اساتید و طراحان فرش معاصر نخستین فردی بود که از او تجلیل شد.

سپس، از کی‌قباد بذرافشان، استاد بزرگ صنایع فلز و هنر فلز اصفهان چهره‌ای بود که در دهمین همایش نکوداشت اصفهان از او تجلیل به عمل آمد. همچنین، از استاد خسرو احتشامی، شاعر اصفهانی که غزل‌سرای سپاهان است و از جان دلش نقل و نبات نصف جهان بر می‌انگیزد دیگر سرآمدی از سرآمدان شهر بود که در دهمین همایش نکوداشت اصفهان از او تجلیل شد.

تندیس ویژه نکوداشت اصفهان

از مهدی مقدری، فعال مدنی جوان و عضو محروم شورای شهر اصفهان که به دستور قضایی از عضویت در شورا محروم شده است با تشویق پیاپی حاضران در همایش به عنوان یکی از جوان‌ترین سرآمدان ادوار این همایش قدردانی شد. مقدری که توانست با حدود ۱۲۴ هزار رای به شورای شهر راه یابد از جمله افرادی بود که در تصویب طرح نامگذاری یکم آذرماه به عنوان روز اصفهان و نماد قوس آذر به عنوان نماد رسمی شهر اصفهان در شورای شهر نقش پررنگی داشت. همچنین، نقطه نظرات او پیرامون موضوعاتی چون آزادی‌های مدنی، دوچرخه سواری بانوان، زاینده‌رود، نامگذاری خیابان‌ها، بازگرداندن مجسمه کاوه آهنگر، رویدادهای فرهنگی و هنری چهارباغ عباسی بسیار مشهور شد. مقدری مولف و مترجم پنج عنوان کتاب در حوزه‌های حکمرانی خوب، احزاب سیاسی، نهادهای جامعه مدنی است.

همچنین، در ادامه از نشریه تاثیرگذار زنده‌رود، انجمن مثنوی پژوهان ایران و انجمن دوستداران زاینده‌رود به عنوان نهادهای سرآمد اصفهان تجلیل شد. در طی ۱۰ سال برگزاری همایش نکوداشت اصفهان از چهره‌هایی چون محسن رنانی، محمود فرشچیان، زاون قوکاسیان، کیومرث پوراحمد، محمدعلی کشاورز، حسن کسایی، ارحام صدر، ایران کلباسی، ناهید دایی‌جواد، فضل‌اله صلواتی، استاد هنرفر، استاد معارفی، استاد مهریار و بسیاری دیگر از بزرگان علمی، فرهنگی و ادبی به عنوان “سرآمدان اصفهان” تجلیل شده است.

این همایش سالانه، به همت انجمن دوستداران اصفهان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا