سرخط خبرهای سازمان

سرزعیم در کنگره پانزدهم سازمان: نیاز فوری جامعه، سیاستمدار اهل تغییر است

علی سرزعیم، اقتصاددان و نویسنده در ارتباط تصویری با پانزدهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت:

در مقایسه با کارشناس و دیوان سالار، سیاست مدار سه کارکرد مهم دارد که دیگران نمی‌توانند آن را ایفا کنند. ریسک پذیری، تجمیع اراده‌ها و ایجا‌د هماهنگی سه کارکرد مهمی است که سیاستمداران دارند.

کارآفرین سیاسی نیز یکی از مفاهیمی است که سیاستمداران باید برای تحقق آن تلاش کنند. همانطور که کارآفرین‌های اقتصادی می‌توانند در بهبود وضعیت اقتصادی تاثیر گذار باشند، کارآفرین سیاسی نیز می‌تواند تاثیر به خصوصی داشته باشد

در حال حاضر چرایی رو به بهبود نبودن وضعیت اقتصادی در جامعه پاسخی ندارد. بر اساس اسناد، در ایران منابع زیادی وجود دارد و این منابع استخراج شده است اما رشد در آن صورت نگرفت. در نتیجه تغییر در این روند می‌تواند منجر به رشد کشور شود.

نیاز فوری کشور ما سیاستمداری است که اهل تغییر باشد. بسیاری می‌اندیشند ایران در حال حاضر به متخصص نیاز دارد اما با توجه به سه کارکرد مهمی که فقط از عهده سیاستمدار برمی‌آید، وجود سیاستمداری که از ایجاد تغییر هراس نداشته باشد از نیازهای مهم و فوری کشور ماست.

دولت روحانی متاسفانه اهل تغییر نبود و جز بحث برجام و مسائل بین المللی در موارد دیگر تغییری ایجاد نکرد و همین موضوع باعث کم شدن محبوبیت این دولت در جامعه شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا