سرخط خبرهای سازمان

نامه منطقه اصفهان سازمان به شهردار اصفهان در پی برخی شایعه پراکنی‌ها

منطقه اصفهان سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، در پی برخی شایعه پراکنی‌ها مبنی بر واکسیناسیون شهردار اصفهان نامه‌ای خطاب به شهردار این شهر منتشر کرد، متن نامه به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر نوروزی
شهردار محترم اصفهان
با سلام و احترام


شهروندان اصفهانی در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که لیاقت بهترین‌ها را دارند و همیشه با دستان خود بهترین‌ها را برای خود و کشور رقم زده اند. این شهر کالبد بی‌جانی از بناهای تاریخی و باستانی نیست که خالی از کنش باشد، اینها ثمره و نشانه ای از تمدنی بزرگ اند و شاهد تاریخ بلندی از کنش‌هاو واکنش‌ها بوده‌اند. این تمدن بزرگ میراث مردمان و شهروندان فرهیخته این شهر است که به راستی از بهترین مردمانند.
جناب شهردار، این مردم در انتخاب شما و پنجمین شورای اسلامی شهر اصفهان نقش اساسی و قطعی داشته‌اند و به امید یک انتخاب بهتر و صالح تر به شورایی که شعارش اصلاح طلبی و احترام به حقوق شهروندی بود رأی قاطع دادند و امروز شما به انتخاب همان شورا بر مسند شهردار اصفهان تکیه زده اید با شعار احترام به حقوق شهروندی، شفافیت و آگاهی عمومی که مسئولیت شما را برای شهروندان این شهر که لایق بهترین‌ها هستند به عنوان یک شهردار حقوق دان دوچندان کرده است. و بی شک شما بیش از دیگران بر اهمیت این موضوع واقف بوده‌اید و کارنامه این دوره مدیریت شهری گواه این مدعا است.
جناب آقای نوروزی، به عنوان یک حقوقدان بر این نکته گواهی خواهید داد که همه انسان‌ها در برابر قانون برابر هستند و یک شهروند حق آگاهی، پرسش و مطالبه‌گری از همه خادمین خود در همه‌ی سطوح حاکمیت را دارد و هیچ فردی قادر به تضییع این حق شهروندی نیست.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، منطقه اصفهان، به عنوان حزبی که حامی لیست امید در دوره پنجم شورای اسلامی شهر و انتخاب شما به عنوان شهردار اصفهان بوده است از جناب عالی درخواست می‌کند تا بدون فوت زمان نسبت به ماجرای واکسیناسیون کرونا شفاف، صریح و صادق اعلام موضع کرده و حقیقت را برای مردم شریف اصفهان بیان کنید.

متاسفانه این روزها شایعات و خبرهای تایید نشده ای بر سر زبان‌ها افتاده که برای بدخواهان در حکم دستاویزی است تا به وسیله آن علیه مدیریت شهری موج آفرینی کرده، بر این موج سوار شوند و به خیال خام خود آسیبی و پنجه ای بر چهره تلاش گر مدیران دلسوز و جریان اصلاح‌طلب این شهر بکشند و البته برای خیرخواهان حجمی از سؤالات بی پاسخ و نگران کننده را در پی دارد.

ادعای تزریق واکسن کرونا توسط شما در یکی از بیمارستان‌های شهر، خارج از ضوابط و شرایط قانونی، چنان شوک آور و پردامنه است که نه تنها شهروندان عادی بلکه بسیاری از افراد دور و نزدیک جریان اصلاح‌طلب را مسأله دار کرده است و بی تردید گذشت زمان بر عمق ماجرا خواهد افزود. اما یک موضع‌گیری به موقع و دقیق از سوی شما یا تیم رسانه ای‌تان می‌تواند به سادگی نقطه پایانی بر ابهامات و شایعات موجود و خط بطلانی بر خواب‌های آشفته بدخواهان باشد.
از همه این موارد که بگذریم، باید یادآوری کرد که شما منتسب به جریانی هستید که شعار بنیادین آن “شفافیت و گفتگو” است. شفافیت و گفتگو دو عنصری است که در پی باورمندی به حقوق شهروندی می‌آید و مسئولان را در برابر شهروندان پاسخگو می‌کند.
اگرچه در این دوره مدیریت شهری در بحث شفافیت گام های خوبی برداشت اما انتظار از تیم روابط عمومی و رسانه ای شما بسیار است؛ در موضوع اخیر نه تنها از جانب شما که از سوی روابط عمومی، معاونان، همکاران و نزدیکان شما نیز هیچ اقدام شایسته ای که گویای پایبندی به حق آگاهی شهروندان اصفهانی باشد، نشد. و متاسفانه برخی رفتارها و گفتارها از درون شهرداری بر عمق و ابعاد برداشت‌های غلط و اشتباه افزود. عدم موضع صریح و نبود گفتگو با شهروندان باعث شده افرادی که در انتخاب شما نقشی داشته‌اند نیز مورد هجمه و انتقاد قرار گیرند و این از انصاف به دور است.

با آرزوی توفیق
سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
منطقه اصفهان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا