سرخط خبرهای سازمان

نماینده اصفهان: مغایرت اظهارات اخیر مولاوردی با اصول نظام و فرمایشات رهبری

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات اخیر معاون امور زنان رئیس‌جمهور راجع به حضور زنان در جامعه با حمایت‌ها، توصیه‌ها و بشارت‌های رهبر معظم انقلاب در تضاد است.

نیره اخوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم پیرامون اظهار نظر شهین‌دخت مولاوردی معاون امور بانوان رئیس جمهور مبنی بر حذف مرخصی ۹ماهه زایمان بانوان به‌دلیل جلوگیری از کمرنگ شدن حضور زنان در جامعه اظهار کرد: نظرها و ایده‌ها متفاوت است و در جایی به کار اهمیت داده شده و در جای دیگری به خانواده اهمیت داده می‌شود.

وی با بیان “آنچه برای ما اصل و اساس بوده و به آسیب شناسی نیز پرداخته شده و تاکنون به آن پی‌برده‌ایم، این است که به‌یقین باید خانواده تحکیم یافته و از هم متلاشی نشود”، افزود: رمز پیروزی ما در انقلاب و برنامه‌هایی که پس از انقلاب داشتیم حمایت‌هایی بوده که کم و بیش از خانواده صورت می‌گرفته و در نظام جمهوری اسلامی خانواده حرف اصلی را می‌زند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر “اگر از این منظر بخواهیم به نقش زنان در جامعه و خانواده نگاه کنیم و از حمایت‌ها، توصیه‌ها و بشارت‌های رهبر معظم انقلاب درس بگیریم و در زندگی پیاده‌سازی کنیم به‌یقین با این اظهار نظر معاون رئیس جمهور متفاوت است”، تصریح کرد: برای ما در شرایطی که اظهار نظرهای مختلفی وجود دارد آن نظری که باید برای ما حجت بوده و فصل الخطاب باشد به‌یقین نظر رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه اگر محور خانواده از آسیب‌ها به‌دور نباشد، به‌یقین مضمحل و نابود می‌شود، بیان کرد: این اظهارات معاون رئیس جمهور برای تقویت کار و حضور زنان در بیرون از منزل است و ما از چنین منظری به نقش زنان در جامعه نگاه نمی‌کنیم که حتی کار و حضور زنان در اجتماع به‌قیمت لطمه وارد شدن به بنیاد خانواده، اصل قرار بگیرد.

اخوان با اعتقاد بر اینکه بسیاری از زنان ایرانی اگر از نظر منابع تأمین باشند و گذران زندگی آنها از نظر مادی مشکلی نداشته باشد ترجیح می‌دهند که به رسالت اصلی خود که همسرداری و فرزندداری است، بپردازند، تصریح کرد: اگر در هر شرایطی بخواهیم به هر قیمتی خانواده را رها کنیم و به کار بها دهیم این علاوه بر اینکه نظر ما نبوده بلکه با نظر نظام و رهبر معظم انقلاب مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه ماه‌ها بر اساس این یک کار کارشناسی شده بود که خانم‌هایی که در بیرون از منزل شاغل هستند به‌دلیل اینکه فرزندان‌شان به‌صورتی بزرگ شوند که از آسیب‌های اجتماعی، کمبود محبت و دور شدن از والدین، ۹ ماه را به اتمام برساند، بیان کرد: در کشورهای دیگر یک سال یا یک سال و نیم و بیشتر از آن را هم برای مادران در نظر می‌گیرند تا بتوانند در کمال آرامش به تربیت فرزند خود و آن مسئولیتی که دارند، بپردازند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر این دغدغه‌ها، اضطراب‌ها و نا‌ملایمتی‌ها برای زنان جامعه وجود داشته باشد، به‌یقین روی فرزندان این افراد اثر می‌گذارد، اشاره کرد: این مسئله می‌تواند سبب شود که ما در آینده باید هزینه آن را در مسائل اجتماعی بپردازیم و بر همین اساس مرخصی ۹ماهه زایمان مطرح شده است.

وی با انتقاد از این اظهار نظر و عملکرد مسئولان مربوطه در این زمینه گفت: اگر مسئولان ما خیلی داعیه دفاع از حقوق زنان را دارند باید این هنر را داشته باشند و بتوانند این خلئی را که به‌دلیل این مرخصی ۹ماهه به وجود می‌آید و سبب می‌شود که کارفرمایان بانوان را به‌دلیل این دوری ۹ماهه از کار بیرون کنند، جبران کنند.

اخوان اضافه کرد: مسئولان باید بتوانند با فراهم آوردن برخی تسهیلات برای کارفرمایان و مسئولان مراکز تولیدی تلاش کنند که این فرد را از زندگی جدا نکنند و اگر این یک ضرورت است که زنان پس از سپری کردن این ایام بتوانند به کار بازگردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا