سرخط خبرهای سازمان

دکتر جلایی‌پور در جمع اصلاح طلبان شهرضا: افراط‌گرایان برای دستیابی به اهداف خود دغدغه قانون‌مداری ندارند

حمیدرضا جلایی‌پور عضو  شورای مرکزی حزب مشارکت صبح امروز با بیان این مطلب در نشست جامعه مدنی، راهکارها و چالش‌ها در شهرضا اظهار کرد: فضای حاکم بر کشور بعد از گذشت هشت سال به سمت اعتدال در عرصه‌های مختلف اجتماعی حرکت کرده و این به عنوان یک رخداد بزرگ در تاریخ کشور ایران به ثبت رسیده است.

به گزارش فارس،وی ادامه داد: مقوله اعتدال در چارچوب گفتمان، ایدئولوژی، مکتب و علم خلاصه نمی‌شود بلکه اعتدال حقیقی به معنای انجام کار گروهی و بکارگیری خرد جمعی در حوزه‌های مختلف تفسیر می‌شود.

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ایجاد فضای آرام در عرصه سیاسی کشور از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی اعتدال‌گرایان به شمار می‌رود، بیان کرد: حل معضلات اجتماعی براساس اصل واقعیت‌گرایی به عنوان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اعتدال‌گرایان در کشور مطرح است و این موضوع به شکلی با در دستور کار قرار گرفتن الگوهای اصلاحی در مرحله اجرایی قرار گرفته است.

وی تقویت جایگاه نهادهای اجتماعی را از دیگر ویژگی‌های اعتدال‌گرایان ذکر کرد و بیان داشت: جلوگیری از تخریب و تضعیف نهادهای اجتماعی به عنوان مهم‌ترین سیاست‌های کنونی اعتدال‌گرایان به شمار می‌رود که توجه به اصل تغییر از مهم‌ترین مصادیق توجه به این موضوع حیاتی است.

جلایی‌پور با اشاره به اینکه اهتمام به اصل خرد جمعی از مهم‌ترین سیاست‌های اعتدال‌گرایان به شمار می‌رود، اذعان کرد: رویکرد اعتدال‌گرایان مبتنی بر اصل وفاق با تمامی خردمندان، متخصصان و صاحب نظران ترسیم شده است و حذف مخالف از جایگاهی در خط مشی اعتدال‌گرایان برخوردار نیست.

وی با تشریح آثار مخرب افراطی‌ گری در تصمیم‌های کلان کشور گفت: به طور مثال ادبیاتی که در حوزه تحریم‌های گسترده علیه کشور در چند سال گذشته باب شده بود و این مصوبات مخرب را به شکلی کاغذ پاره تلقی می‌کردند و به آثار ناگوار آن بر زندگی مردم کم‌ترین توجهی نداشتند.

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران با تشریح رویکرد حکیمانه رهبر معظم انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری افزود: فضای ایجاد شده در سطح کشور را باید قدر دانست و امیدواریم دولت جدید با تقویت احزاب در راستای حل مشکلات کشور در حوزه سیاست خارجی و بخش اقتصاد تلاش کند.

وی با تشریح رویکرد ناصحیح افراط‌گرایان به قانون در حوزه‌های مختلف اجتماعی و آثار مخرب ناشی از آن گفت: افراط‌گرایان در حقیقت برای دستیابی به اهداف خود هیچ‌گونه دغدغه قانون‌مداری ندارند و در طول هشت سال گذشته این موضوع به شکل عینی برای همگان ملموس بود.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود حذف مخالفان و محو رقیبان از معادلات سیاسی را از دیگر رویکردهای افراط‌گرایان دانست و اضافه کرد: اعمال تغییر در کشور مبتنی بر رعایت اصل قانون از مهم‌ترین دغدغه‌های مشی اعتدال‌گرایی است که انتظار داریم به شکل شایسته در جامعه اجرایی شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا