سرخط خبرهای سازمان

بیانیه سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در سالگرد حماسه سیاسی ۲۴ خرداد

بسم الله الرحمن الرحیم

یک سال از مشارکتِ آگاهانه و معنادار مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری ٢۴ خرداد ۹۲ و پیروزی حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی می‌گذرد. اولین سالگرد این رخداد حماسی با عید انتظار و مهدویت قرین شده و سرور حاصل از پیروزی اعتدال را با شوق انتظار حاکمیت عدل و مهربانی و صلح و کرامت در ظل ظهور موعود امام عصر پیوند زده است.

در طی یک‌سال گذشته و در پی حضور حماسی ملت در انتخابات سال ۹۲، شور و امید به جامعه بازگشته و اعتدال و عقلانیت در بستر این امید، سر بر کشیده است. بی‌تردید حق الناس خواندن رأی مردم از سوی رهبری بزرگوار و دعوت ایشان از همه ایرانیان، حتی آنان که در صدد تقویت نظام نیستند ولی دل در گرو ایران دارند به حضور در انتخابات، یکی از عوامل مؤثر در خلق این حماسه سیاسی بوده است. این انتخابات بار دیگر ثابت کرد که تنها راه تعیین مسیر سیاسی کشور بازگشت به صندوق‌های رأی و اعتماد به نظر ملت است و خوشبختانه این نگرش اکنون با استقرار دولت تدبیر و امید، بر صدر دستگاه اجرایی کشور نشسته است.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ضمن حمایت از جهت‌گیری آرای مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، خود را در تبیین و پی‌گیری مطالبات مردم، که در شعارهای دولت تدبیر و امید بازتاب یافته است مسؤول دانسته، در چارچوب قانون، از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نخواهد کرد. خوشبختانه در این مدت کوتاه، دولت اعتدال توانسته است گام‌های مهمی در حل مشکلات سیاست‌ خارجی و ایجاد ثبات نسبی در کشور بردارد. نشاط و شادابیِ حاصل از پیروزی منش اعتدال، تأثیراتی مثبت، اما ناکافی بر گشایش فضای سیاسی و کاهش نگاه‌های امنیتی داشته است. بازگشت شور و نشاط دانشجویی به دانشگاه‌ها، رفع نظارت‌های تنگ‌نظرانه در حوزه‌ی نشر، ارائه‌ی آمارهای شفاف اقتصادی، کنترل محسوس تورم افسارگسیخته‌ی سال‌های اخیر، تدوین عالمانه، واقع‌بینانه و بدون تأخیر لایحه‌ی بودجه، ارتقای ارزش پول ملی و ثبات نرخ ارز، رونق دوباره‌ی صنعت داخلی و سرمایه‌گذاری خارجی، تحول مثبت در بخش بهداشت و سلامت، بازگشت نگاه توأم با احترامِ افکار عمومی ملت‌ها و دول خارجی به ایران و مدیریت مدبرانه و عزتمندانه‌ی پرونده‌ی هسته‌ای و برچیده شدن سایه‌ شوم جنگ و تحریم از بالای سر کشور، از دستاوردهای بزرگ و در خور تقدیر دولت تدبیر و امید در این مدت بوده است. دولت تدبیر و امید تاکنون توانسته است با هوشمندی و پرهیز از پرداختن به حاشیه‌ها و اجتناب از تنش‌های بی‌حاصلِ لفظی با مخالفان افراطی دولت، و البته در پرتو حمایت‌های مدبرانه‌ی رهبری، دستگاه اداره‌ی کشور را به مسیر عقلانیت و توسعه بازگرداند. با این حال، حجم آسیب‌های گذشته چنان وسیع و شدت بحران‌آفرینی‌های افراطیون چنان فرساینده است که سرعت اجرای برنامه‌ی رئیس جمهور، به‌ویژه در حوزه‌های سیاست داخلی و احیای فصل سوم قانون اساسی و ایجاد گشایش‌های سیاسی و فرهنگی، هنوز با سرعت مطلوب، فاصله زیادی دارد. ما معتقدیم جدیت و عزم دولت در ایستادگی و تسلیم نشدن در برابر فشارهای نامعقول و فراقانونی و الزام و اجبار دلواپسان رأی و اراده‌ی مردم به تمکین در برابر انتخاب ملت، تنها راه توفیق دولت و مطمئن‌ترین مسیر حفظ و انسجام عقبه‌ی مردمی حامی دولت اعتدال است. انتشار گفتمان رئیس جمهور در جامعه و تحقق وعده‌های ایشان جز به پشتیبانی و حضور منسجم و نهادمند مردم و مشارکت مستقیم آن‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میسر نخواهد بود. حضور آگاهانه مردم در بستر جامعه مدنی، ضامن پیشرفت و توسعه پایدار کشور است و به حاشیه راندن گفتمان‌های افراطی کم‌رمق اما پر سر و صدا، در گرو تقویت بسترهای مشارکت مؤثر و سامان‌مند آحاد ملت است.

ما بر صداقت و جدیت دولت تدبیر و امید و به‌ویژه رئیس جمهور، اطمینان کامل داریم و برای تمام دولت‌مردان متعهد در پیمودن راه پر فراز و نشیبی که برای ساختن ایرانی آباد، آرام و توسعه‌یافته دارند آروزی توفیق می‌کنیم. معتقدیم دولت تا زمانی که صداقت در گفتار و سلامت در عمل را پیشه کند و پشت‌گرم به اعتماد ملت و حمایت رهبری باشد، قله‌های کامیابی و افتخار را یکی پس از دیگری فتح خواهد نمود.

 

والعاقبه للمتقین

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

بیست و چهارم خردادماه ۱۳۹۳

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا