سرخط خبرهای سازمان

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی:اخلال گرایان محصول عملکرد منفعلانه مسولین امنیتی هستند

محمدرضا بزمشاهی سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در مصاحبه با خبرنگار بوی باران درباره رفتار اخلال گران در برنامه گرامیداشت سالگرد ۲۴ خرداد در سالن فرشچیان اصفهان  گفت :

علت رفتارهای عصبی اقتدار گرایان قابل تشخیص هست چرا که منافع اقتصادی شان دچار مشکل شده و رانت ها و موقعیت هایی که داشتند در خطر افتاده و از طرفی فسادهایی که در مدتی که حضرات عهده دار امور بودند اکنون مطرح گردیده و در نتیجه وجه ای که از خود ارائه دادند عملاً زیر سوال رفته است پس مسلم است که چنین رفتارهای عصبانی و غلطی را از خود نشان می دهند و قابل درک و تشخیص است. ما این رفتارها و برهم زدن تجمعی قانونی در یک محیط مسقف را محکوم می کنیم .

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره واکنش برگزار کنندگان به برهم زنندگان همایش گفت: “همین که توانستند برنامه را تا آخر برگزار کنند اقدام خوب و درستی بود. همین که با آرامش و بدون رفتارهای خشن و مقتدرانه با آن جماعت مواجه شدند واکنشی مثبت است و باید به این روند ادامه دهند”

وی ضمن اشاره به رفتار اخلالگران در حضور استاندار و معاونین وی گفت : به دلیل عملکرد منفعلانه استانداری است که در این چند ماه شاهد چنین رفتارهایی بوده ایم متاسفانه از شروع کار مجموعه مدیریتی جدید استانداری به این گونه افراد میدان داده شده که ثمره اش در جلسه دیروز نمایان شد

وی اضافه کرد: مردمی که در اصفهان به آقای روحانی رای داند تغییر خاصی در عرصه سیاسی و فرهنگی مشاهده نکردند و نهادهای امنیتی و مسئول تاکنون هیچ برخوردی با نیروهای قانون شکن نداشته اند و علیرغم اینکه در گذشته نیز رهبری موضعشان را نسبت به این گونه رفتارها مشخص کرده اند ولی برخورد قضائی و یا رفتار فاطعانه توسط نیروی انتظامی با کسانی که اینگونه رفتارهای قانون شکنانه انجام می دهند صورت نگرفته است ، همانگونه که  مساله ی قم و توهین و هتک حرمت به رییس مجلس شورای اسلامی رخ داد و پیگیری و رفتار قضایی خاصی انجام نشد.

وی ادامه داد متاسفانه با چنین رخدادهایی رفتار یک بام و دو هوا می شود و شاهد رفتارهای مشابه نسبت به اعتراضات مشابه نیستیم.

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی همچنین گفت : تا زمانی که به آشوبگران میدان داده شود و در مقابل آنها با اقتدار عمل نکنند باز هم باید منتظر این گونه رفتارهای غیرمدنی باشیم. از طرفی

اصلاح طلبان باید تلاش کنند فضای بحث و گفتگو و تفاهم بین طرفین فعالتر شود که البته لزوم آن هم نقاط مشترک است به علاوه  فضا باید فضایی امن باشد نه امنیتی.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا