سرخط خبرهای سازمان

در دیدار نخبگان جوان با رییس جمهور چه گذشت؟ /عضو دفترسیاسی سازمان :در سخنان دکتر روحانی روح امید متجلی بود

بوی باران|در بیست و دومین شب ماه مبارک رمضان تعدادی از نخبگان و منتخبین جوان کشورمان با حضور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیدار کردند.
در این دیدار که با ضیافت افطار همراه بود، تعدادی از وزرا و مسئولین از جمله وزیر ورزش و جوانان، وزیر بهداشت، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون علمی رییس جمهور، مشاور جوان رییس جمهور، رییس دفتر و بازرس ویژه رییس جمهور نیز حضور داشتند.

Rouhani_Alirezaعلیرضا روحانی، عضو دفتر سیاسی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی که از دعوت شدگان به این مراسم بود در گفتگو با بوی باران این نشست را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در دیدار شب گذشته با ریاست جمهوری تعدادی از نخبگان جوان به نمایندگی از سایر جوانان فعال در حوزه های کارآفرینی، علوم انسانی، پزشکی و دانش های نوین و… به ایراد سخنانی در خصوص تقویت زیرساخت های آموزش عالی و بازار کار پرداختند و اهتمام جدی جهت بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور و جلوگیری از مهاجرت و خروج مغزها را از سوی دولت خواستار شدند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی سازمان عدالت و آزادی افزود: پس از استماع صحبت های نمایندگان جوانان، دکتر روحانی پشت تریبون رفته و همانطور که انتظارش را داشتیم سخنانی را بر زبان آورد که در آن روح امید و انگیزه متجلی بود. ریاست جمهوری دست یاری به سوی جوانان و نخبگان دراز کرد و با تاکید بر ایجاد و تقویت زمینه های بروز و ظهور استعدادها و فعالیت نخبگان گفت باید با برنامه‌ریزی و عمل، زمینه جلب و جذب نخبگانی را که از کشور مهاجرت کرده‌اند، فراهم آوریم.
همچنین ایشان با تاکید بر مشکلاتی که امروز کشور در زمینه اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی، مسایل فرهنگی، اجتماعی و محیط‌زیست با آن مواجه است خواهان حرکت در مسیر حل مشکلات و پیشرفت کشور شد و در این راستا حضور فعال نخبگان کشور در تصمیم سازی های راهبردی و کلان را خواستار شد.
رییس پیشین ستاد جوانان دکتر روحانی در استان اصفهان دولت تدبیر و امید را یک دولت نخبه گرا توصیف کرد که در عین بهره گیری از تجربه مدیران کارکشته به دنبال ظرفیت سازی جهت بهره مندی کشور از ایده های خلاقانه و دانش به روز جوانان است و به صحبت های رییس جمهوری در مراسم مذکور اشاره کرد و گفت: رییس دستگاه اجرایی به درستی کشور را به مثابه یک کشتی خواندند که همه ما در آن نشسته‌ایم، همه عضو یک ملت هستیم، همه ایرانی‌ هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنیم همانطور که به نظام و انقلابمان میبالیم و اگر دست به دست یکدیگر بدهیم و تلاش کنیم می‌توانیم به یک آینده خوب و مطلوب برای کشور امیدوار باشیم.
علیرضا روحانی همچنین لزوم برقراری پیوند و رابطه ای منطقی و مؤثر میان جامعه نخبگی کشور با بخش های مولد را از دیگر محورهای سخنان شب گذشته رییس جمهور خواند و نگاه حاکم و غالب در دولت تدبیر و امید که مسئولیت و وظیفه خود را پیوند مسیر فکری نخبگان با مدیریت کشور و تصمیمات راهبردی و ارتباط کار نخبگان با تولید و مسایل مهم کشور می‌داند را یک فرصت طلایی و تاریخی جهت سرعت بخشی مضاعف به روند رشد و توسعه همه جانبه کشور دانست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا