سرخط خبرهای سازمان

گزارش “افتتاح رسمی دفتر منطقه ای سازمان عدالت و آزادی در استان فارس”

دفتر منطقه ای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در استان فارس روز پنجشنبه دوم مردادماه با معارفه رسمی دکتر مسعود رهبری، رییس منطقه فارس و معاون سیاسی دبیرکل سازمان، و اعضای شورای این منطقه برگزار شد.در این برنامه نمایندگان احزاب اصلاح طلب، فعالان مدنی و اجتماعی و برخی مدیران دولتی استان حضور داشتند.

پس از صرف افطار، به ترتیب مسعود رهبری ،رییس شورای منطقه فارس، مهدی مقدری ،دبیرکل سازمان و بهراد بهشتی، قائم مقام سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی سخنرانی کردند.

بوی باران | مراسم افتتاح رسمی دفتر منطقه ای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در استان فارس با حضور جمعی از اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی سازمان،
نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی و فعالان مدنی استان فارس همراه با ضیافت افطاراین دفتر در شیراز برگزار شد.

دفتر منطقه ای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در استان فارس روز پنجشنبه دوم مردادماه با معارفه رسمی دکتر مسعود رهبری ، رییس منطقه فارس و معاون سیاسی دبیرکل سازمان، و اعضای شورای این منطقه برگزار شد. در این برنامه نمایندگان احزاب اصلاح طلب، فعالان مدنی و اجتماعی و برخی مدیران دولتی استان حضور داشتند. پس از صرف افطار، به ترتیب مسعود رهبری ،رییس شورای منطقه فارس، مهدی مقدری ،دبیرکل سازمان و بهراد بهشتی قائم مقام سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی سخنرانی کردند.

مسعود رهبری: سازمان عدالت و آزادی با تحلیل دقیق از شرایط کشور، تمام قد از کاندیداتوری دکتر روحانی حمایت کرد

مسعود رهبری، معاون سیاسی دبیرکل و رییس منطقه فارس

مسعود رهبری، معاون سیاسی دبیرکل و رییس منطقه فارس

  در ابتدای برنامه دکتر مسعود رهبری ، رییس شورای منطقه فارس و معاون سیاسی دبیرکل سازمان ضمن خیرمقدم به مهمانان خاطر نشان ساخت: پس از برپایی باشکوه انتخابات سال ۹۲ و پیروزی دکتر روحانی،  نیاز به حضور و مشارکت جدی نیروهای سیاسی تحولخواه و اصلاح طلب در فضای سیاسی کشور احساس می شد. لذا، با شناختی که از تشکیلات سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی از سالهای دور داشتیم، به این جمع بندی رسیدیم که دور جدید فعالیت هایمان را با راه اندازی دفتر منطقه ای این سازمان آغاز کنیم.

رهبری ضمن اشاره به قدمت سازمان و تاثیرهای این حزب در روند سیاسی و انتخابات ادوار گذشته افزود: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی همواره در دوره های مختلف سیاسی کشور با تحلیل از فضای موجود گام های خود را برداشت و از همین رو بود که با مشی اصلاح طلبی همراه با اعتدال، در آستانه انتخابات سرنوشت ساز سال پیش از جمله احزابی بود که با تحلیل دقیق از شرایط کشور و برای عبور از مشکلات و کاستی ها تمام قد از کاندیداتوری دکتر روحانی حمایت کرد و در صحنه انتخابات حاضر شد.

معاون سیاسی سازمان ضمن ارزیابی مثبت از روند پیگیری اداری و قانونی راه اندازی دفتر فارس، ادامه داد: راه اندازی دفتر منطقه ای سازمان در استان فارس نه تنها با استقبال خوبی همراه بود بلکه فراتر از تصور ما این روند رو به جلو بوده و از این بابت خدا را شاکریم.

دکتر رهبری همچنین اعلام کرد: سازمان بنا ندارد به صورت گسترده و توده ای به جذب هواداران و اعضا بپردازد و نگاه ما در حزب جذب نخبگان و فرهیختگانی است که با سیاست ها، مرام و اسناد موجود در سازمان همسو باشند و لذا ما نیز در استان در همین راستا حرکت خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به جنایات اسراییل در سرزمین های اشغالی گفت: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان قرار داریم و متاسفانه خبرها و تصاویری که از فلسطین اشغالی مخابره می شود دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد. رهبری همچنین از شرکت اعضای سازمان در راهپیمایی روز قدس خبر داد.

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی: تبیین اندیشه و عمل اصلاح طلبانه سرلوحه فعالیت های سازمان است

مهدی مقدری، دبیرکل و رییس دفتر سیاسی سازمان

مهدی مقدری، دبیرکل و رییس دفتر سیاسی سازمان

  دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در ادامه برنامه ضمن بیان اجمالی تاریخچه شکل گیری این حزب اصلاح طلب افزود: در طول ۱۸ سال از عمر سازمان ۹ کنگره رسمی تشکیل شده است و در تمام این مدت راهبرد اصلی حزب “اتحاد استراتژیک با اصلاح طلبان”بود. مقدری افزود: گفتمان اصلاح طلبی مبتنی بر تعریف جناب خاتمی را بهترین شیوه اداره کشور می دانیم.

مهدی مقدری خاطرنشان ساخت: سازمان همواره راه عبور از مشکلات کشور را  اصلاح طلبی می داند “تبیین اندیشه و عمل اصلاح طلبانه و تلاش برای نهادینه ساختن آن در همه شئون جامعه” را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. وی افزود:  بنا بر این گزاره، سازمان در نظر دارد در افق سال ۱۴۰۰ به عنوان یکی از موثرترین احزب سیاسی کشور تبدیل گردد که مجموعه کوچکی از نخبگان و فرهیختگان در آن حضور خواهند داشت و از این رو نسل جدیدی از اصلاح طلبان را برای آینده آموزش می دهد و با شبکه بزرگی از سازمانهای مردم نهاد، مدیران و اندیشمندان همکاری خواهد نمود.

رییس دفتر سیاسی سازمان با اشاره به رویکرد جدید سازمان برای گسترش محدود تشکیلاتی گفت: پس از انتخابات سال پیش با تدوین ماموریت های تازه و تصویب آن در کنگره اخیر به دنبال ظرفیت سازی جدیدی در برخی مناطق کشور هستیم تا بتوانیم از پتانسیل های خوب و ریشه دار در استان های کشور برای پیشبرد اهداف اصلاح طلبانه بهره لازم برده و نمای جدیدی از مشارکت سیاسی تشکیلات محور را نشان دهیم.

مقدری در پایان سخنانش افزود: خدا را شاکریم که نخستین دفتر منطقه ای حزب را در استان فارس و شهر شیراز راه اندازی می کنیم و از این بابت از دوستان عزیزمان در شورای منطقه فارس و به ویژه جناب دکتر رهبری که زحمت زیادی برای این موضوع کشیدند سپاسگزاری می کنم.

بهراد بهشتی، قائم مقام سازمان

بهراد بهشتی، قائم مقام سازمان

گفتنی است، در پایان این مراسم بهراد بهشتی، قائم مقام سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و از پژوهشگران حوزه روشنفکری دینی درباره “هرم ارزش های دین از منظر حافظ” سخنرانی کرد که با استقبال حاضران مواجه شد. متن کامل این سخنرانی به زودی در بوی باران منتظر خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا