سرخط خبرهای سازمان

انتقاد سخنگوی سازمان عدالت و آزادی در جلسه احزاب با استاندار اصفهان؛ مردم اصفهان تغییری در سطح استان مشاهده نکردند

 

نماینده سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در ضیافت افطار استاندار اصفهان با نمایندگان احزاب سیاسی ضمن بیان این مطلب که مسئله فلسطین نباید پوششی برای سایر مسائل قرار گیرد، خاطر نشان ساخت: فردا روز قدس است؛ امسال مسئله فلسطین ظهور و نمود بیشتری در میان اقشار مختلف داشته است. خصوصا اقشاری که تاکنون دغدغه فلسطین را نداشته اند امسال توجه بیشتری دارند و موج نفرت از اسرائیل در بین آنها زیادتر شده است. چرا؟ چون رئیس جمهور ما ضمن حمایت از حقوق انسانی فلسطینیها از حقوق و آزادیهای مشروع ملت ایران هم دفاع میکند.

محمدرضا بزمشاهی ادامه داد: اگر مسئله فلسطین بخواهد پوششی برای سایر مسائل باشد و موجب سلب آزادیهای مردم شود واکنشهای نامطلوبی ایجاد خواهد کرد. به یاد دارم جناب آقای خاتمی در دوم خرداد سال ۷۷ این نکته را اشاره کردند که در قرون وسطی در غرب دین در مقابل آزادی قرار گرفت نتیجه آن شد که پس از قرون وسطی موج ضدیت با دین در اروپا قدرت گرفت. در بلوک شرق هم عدالت را در مقابل آزادی قرار دادند نتیجه آن شد که مردم قید عدالت را هم زدند. به هر حال مسئله فلسطین نباید پوششی برای سایر مسائل قرار گیرد.

سخنگوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در بخش دوم سخنانش با اشاره به اینکه مردم در سال گذشته از میان کاندیداهای انتخاباتی به آقای دکتر روحانی رإی دادند تصریح کرد: مردم اصفهان هم به دکتر روحانی رإی دادند، اما مردم اصفهان تغییری در سطح استان مشاهده نکردند؛ اگر تغییری بوده همان تغییرات ملی بوده است. بزمشاهی افزود: اگر تحریمها کاهش یافته در سطح ملی بوده و البته به استان هم رسیده است. اگر تحولات اقتصادی بوده در سطح ملی بوده استان هم از آن بهره مند شده است، اگر برنامه تحول نظام سلامت بوده آن هم ملی بوده و در استان هم انجام شده، ولی در سطح استانی مردم تغییری مشاهده نکردند.

عضو شورای مرکزی سازمان خاطر نشان ساخت: در مسائل فرهنگی وضع همان است. مدیران قبلی مانده اند در مسئله جوانان تغییر خاصی نبوده است اینکه من بروم در استانداری به جای دو نفر پانزده نفر با من سلام و علیک کنند البته خوب است ولی مشکلی از مردم حل نمی شود.

بزمشاهی در بخش دیگری از سخنانش به پیشنهاد استاندار درباره تشکیل جلسات سه ماهه با احزاب اشاره کرد و گفت: استاندار محترم پیشنهاد خوبی داشتند اما این سقفی است که بر ستونهایی استوار است. لازمه آن تقویت احزاب، تشکیل جلسات مداوم با مسئولان استان و تشکیل خانه احزاب است که استاندار با خانه احزاب این جلسات را برگزار کند. وی ادامه داد: البته ما در تعالیم دینی بحثی داریم که اگر مسیر درست نباشد اگر صدها رکعت نماز بخوانی به جایی نمیرسی و اگر مسیر درست باشد دو رکعت نماز آدم را به خیلی جاها میرساند. بزمشاهی افزود: این جلسات نماد است، باید مسیر درست باشد یکی از عزیزان اشاره کرد که در زمان یکی از استانداران جلسات منظمی با احزاب بود در همان زمان رئیس جمهور وقت می گفت احزاب به هیچ دردی نمیخورند حالا اگر صد و پنجاه جلسه هم برگزار میشد فایده ای نداشت. باید مسیر درست باشد این جلسه ها نماد است باید از فعالیتهای سیاسی حمایت شود.

سخنگوی سازمان در پایان خاطرنشان ساخت: نیروی انتظامی باید در مقابل کسانی که اجتماعات قانونی را در مکانهای مسقف به هم میزنند برخورد کند اینها باید مورد توجه قرار گیرد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا