سرخط خبرهای سازمان

انتقاد استاندار از عدم بهره برداری مترو اصفهان پس از ۱۶ سال

دکتر رسول زرگرپور در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان با بیان این مطلب گفت: این مراسم خداحافظی کردن باکسی نیست بلکه تکریم و معارفه مدیر عامل سازمان قطار شهری است .
به گزارش ایمنا: وی با تاکید بر این که فعالیت برای راه اندازی مترو اصفهان با شدت و قوت بیشتری ادامه یابد افزود: ۵ برنامه اساسی برای استان اصفهان پیش بینی شده که ۳ تا از این برنامه ها در زمینه مباحث محیط زیستی در طرح قطار شهری اصفهان متجلی می شود.
وی توسعه حمل ونقل عمومی دومین محور برنامه های استان دانست و تصریح کرد: وضعیت ترافیک در شان مردم اصفهان نیست به طوری که زمان و وقت قابل توجهی از مردم در ترافیک هدر می رود لذا استانداری آمادگی لازم را دارد تا با شهرداری و ارگان های مربوطه همکاری و تعامل داشته باشد تا با راه اندازی مترو وضعیت ترافیک شهر سر و سامان یابد.
زرگر پور پروژه های مصلی، ورزشگاه ، مترو و تونل سوم را ابر طرح های اصفهان عنوان و بیان کرد: ۱۶ سال پیش معاون وزیر کشور مجوز خط مترو اصفهان را صادر کرد و سپس طرح مترو مشهد، تبریز و شیراز به تایید رسید.
وی ادامه داد: بعد از ۱۶ سال هنوز اولین خط مترو اصفهان راه اندازی نشده البته مفهوم این نیست که تلاش های ایثار گونه تمام دست اندرکاران این طرح را زیر سئوال ببرم .
استاندار اصفهان اضافه کرد: پروژه قطار شهری شهرهای دیگر همانند اصفهان طولانی شده است.
وی ۱۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون به صورت نقدی برای مترو اصفهان هزینه شده است افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر برای راه اندازی خط یک مترو جهت تامین تجهیزات اعتبار نیاز است.
زرگرپور با اشاره به این که آستانه صبر و تحمل مردم برای راه اندازی مترو لبریز شده است خاطر نشان کرد: امید است خط یک این پروژه در کوتاه ترین زمان و با توانایی اجرایی پیمانکاران در زمانبندی مناسب تقدیم مردم فهیم و صبور اصفهان شود.
وی با تاکید بر این که قطار شهری اصفهان با منطق،اصول مهندسی ،همکاری و تعامل با ارگان های دیگر در سریع ترین زمان در اختیار مردم قرار می گیرد گفت: بر طبق این مباحث مسیر خطوط دیگر قطار شهری اصفهان در آینده نزدیک تعیین می شود همچنین بر اساس منطق، مهندسی و تعامل سعی می کنیم مسایل پیش روی مترو را رفع کنیم.
استاندار اصفهان کمبود منابع مالی را از دیگر عوامل تاخیر در راه اندازی مترو دانست و اظهارداشت: با سالی ۱۰ تا ۵۰ میلیارد تومان طرح مترو را پیش نمی برد.
وی با بیان این که برای مترو اصفهان روزانه ۷۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز است افزود: مترو اصفهان با سیستم قطره چکانی راه اندازی نمی شودذو با این روند تا ۱۰۰ سال دیگر نیز تمام نمی شود.
زرگرپور بیان کرد: برطبق برنامه زمانبندی خط اول مترو اصفهان به طول ۲۰ کیلومتر راه اندازی خواهد شد همچنین شورای اسلامی شهر اصفهان برنامه ریزی برای خطوط دوم وسوم مترو را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار اصفهان شعرباف به عنوان مدیر عامل جدید سازمان قطار شهری پیشنهاد داده تا مترو که با فعالیت و تلاش ایشان آغاز شده به پایان برسد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا