سرخط خبرهای سازمان

سازمان عدالت و آزادی: نمایندگان با پرهیز از رأی به استیضاح”فخر کابینه روحانی”،نمایشی از همدلی را در حافظه تاریخی ملت ثبت نمایند

او در همین مدت اندک، احترام و اعتبار و عزت را به دانشجو و دانشگاه بازگرداند و دست محافل و جریان‌های غیر دانشگاهی و رانت‌جو را از محیط علم و دانش کوتاه کرد | تندروها عزمشان را جزم کرده‌اند تا عصبانیت خود از رأی و انتخاب مردم با استیضاح وزیر متعهد، نجیب، دانشمند و پرتلاش کابینه دکتر روحانی  تلافی کنند | بازگشت دانشجویان محروم از تحصیل و رسیدگی به وضعیت استادان پرشماری که از خانه علمی خود با ناجوان‌مردی تمام اخراج شده بودند، دو اقدام تاریخی و درخشان فرجی دانا در وزارت علوم بود | متاسفانه شمار قلیلی از نمایندگان مجلس حق قانونی سؤال و استیضاح را بازیچه قرار داده اند.

اختصاصی بوی باران | سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد شدید از عملکرد تندروهای مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان خانه ملت خواسته با پرهیز از رأی به استیضاح فخر کابینه روحانی، نمایشی از همدلی و همراهی خانه‌ ملت با رأی و انتخاب ملت را در حافظه تاریخی ملت ثبت نمایند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در آستانه هفته دولت و فرارسیدن ایامی که در سنت نظام جمهوری اسلامی، هفته تجلیل از زحمات و خدمات دولت بوده است، اقلیتی تندرو و افراطی در مجلس شورای اسلامی عزمشان را جزم کرده‌اند تا عصبانیت خود از رأی و انتخاب مردم را با استیضاح وزیر متعهد، نجیب، دانشمند و پرتلاش کابینه دکتر روحانی، جناب دکتر رضا فرجی دانا، تلافی کنند.

وزیری که در پایبندی به اخلاق و قانون و انصاف و تعهد به برنامه‌های رئیس جمهور، به‌حق فخر کابینه‌ روحانی است و در مدت چندماهه تصدی‌اش بر ویرانه‌ای که از وزارت علوم به میراث برده بود، توانست جوی از نشاط و سرزندگی علمی و سیاسی را در عین حفظ آرامش و پرهیز از آلودن فضای دانشگاه‌های به تنش و افراط، به ارمغان بیاورد.

او در همین مدت اندک، احترام و اعتبار و عزت را به دانشجو و دانشگاه بازگرداند و دست محافل و جریان‌های غیر دانشگاهی و رانت‌جو را از محیط علم و دانش کوتاه کرد. بازگشت دانشجویانی که مظلومانه و به جرم انتقاد از دولت سابق، از حق بدیهی تحصیل محروم شده بودند و رسیدگی به وضعیت استادان پرشماری که از خانه علمی خود با ناجوان‌مردی تمام اخراج شده بودند، دو اقدام تاریخی و درخشان فرجی دانا در وزارت علوم بود.

امروز این وزیر توانا و دانشمند بهای آواربرداری از ساختاری را می‌پردازد که گوشه‌ای از آن، اعطای فله‌ای و غیر قانونی صدها بورسیه دکتری داخل و خارج به نورچشمان دولت سابق و پرده‌برداری از خیانت‌هایی است که هشت سال رشد علمی و شتابان کشور را بر خلاف تأکیدات رهبری نظام، فدای منافع حقیر باندی و جناحی خود کردند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ضمن ابراز تأسف از بازیچه قرار گرفتن حق قانونی سؤال و استیضاح از سوی شمار قلیلی از نمایندگان مجلس، از دیگر نمایندگان محترم خانه ملت مصرانه می‌خواهد آبرو و منزلت قوه مقننه را هزینه ستیز نامعقول و بی‌مبنا با برنامه‌های دولت تدبیر و امید نکنند و با پرهیز از رأی به استیضاح فخر کابینه روحانی، نمایشی از همدلی و همراهی خانه‌ ملت با رأی و انتخاب ملت را در حافظه تاریخی ملت ثبت نمایند.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

۲۷ مرداد ۹۳

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا