سرخط خبرهای سازمان

معرفی کتاب : قدرت آزادی (پل استار)

عنوان : قدرت آزادی – نیروی راستین لیبرالیسم

نویسنده : پل استار

مترجم : فریدون مجلسی

ناشر : نشر ثالث

قیمت پشت جلد : ۶۸۰۰ تومان

 

 


به پیشنهاد و معرفی : مهدی مقدری (کارشناس ارشد روابط بین الملل – دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی)

moghadari_BWآنچه در این کتاب بدان پرداخته شده است سیر تحول نظری و عملی لیبرالیسم، عملکرد و تاثیرپذیری و تاثیرگذاری آن در ارتباط با افکار و شیوه های زمان و محیط خود است. نویسنده در این کتاب هم به نفی محافظه‌کاری معاصر با نگاه ویژه به دوران نئومحافظه کاران دولت بوش می‌پردازد و هم به جریان‌هایی از افکار لیبرال و سیاست‌های پیشرو توجه دارد. وی بدون داشتن اعتقاد به جدایی میان لیبرالیسم کلاسیک و مدرن، این دو را بسیار نزدیک و مرتبط می‌داند.

پل استار تلاش دارد در این اثر به تفسیری تاریخی از لیبرالیسم و به دفاعی از شکل جدید فراگیر و مساوات طلب آن بپردازد. او می کوشد نشان دهد که لیبرالیسم به همان اندازه که روشی برای آفرینش قدرت است، به همان اندازه روشی است برای محدود کردن آن. بنابراین، کتاب « قدرت آزادی» هم درباره قدرتی است که جوامع آزاد می آفرینند و هم درباره قدرتی است که این جوامع خواهان آن هستند.

 

کتاب در سه بخش و نه فصل تنظیم شده است: در بخش نخست از “لیبرالیسم قانون‌مدار” سخن به میان آمده و شامل فصل های “لیبرالیسم و نظام قدرت”، “وانهادن خلاق کشورداری لیبرال” و “نظم کلاسیک”است.

در بخش دوم که “لیبرالیسم دموکراتیک جدید” نام دارد به “تبارشناسی لیبرالیسم دموکراتیک”، “لیبرالیسم و بحران طولانی ۱۹۱۴,۱۸۹۱” و “چرا لیبرالیسم مردم‌سالار کار می‌کند” پرداخته شد.

و در بخش سوم تحت عنوان “برنامه لیبرال دوران ما” به موضوعاتی چون “برخاسته از سوسیالیسم”،”سیاستمداری و خطر در جهانی نو” و “به اتفاق هم: مشارکت دموکراتیک هم‌اکنون” اشاره گردید.

درباره نویسنده : پل استار، استاد دانشگاه پرینستون نیوجرسی است. وی در طول عمر پژوهشی خود جوایز بزرگی چون جایزه «پولیتزر» سال ۱۹۸۴ را برای کتاب «بانکفورت در تاریخ آمریکا» و جایزه «گولد اسمیت» در سال ۲۰۰۵ برای کتاب «پرینستون نیوجرسی» دریافت کرده است

یک نظر

  1. من این کتاب رو پارسال از نمایشگاه کتاب تهیه کردم و خوندم کتاب فوق العاده ایه دنبال کتابی در این زمینه می گردم که در نمایشگاه امسال تهیه کنم میشه یه کتاب به من معرفی کنید ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا