سرخط خبرهای سازمان

پیام تسلیت سازمان عدالت و آزادی در پی درگذشت پدر علم حقوق ایران

بوی باران | در پی درگذشت پدر علم حقوق ایران شادروان جناب آقای دکتر امیرناصر کاتوزیان سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد. متن کامل پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

از شمار دو چشم یک تن کم

از شمار خرد هزاران بیش

درگذشت استاد فرزانه و دانشمند یگانه، پدر علم حقوق ایران شادروان جناب آقای دکتر امیرناصر کاتوزیان که از شخصیتهای برجسته دانشگاهی و از بنیادگذاران دانش حقوق نوین در کشورمان به شمار می رفت، غمی سنگین بر دلها نهاد.

این استاد بافضیلت در طی سالها فعالیت و نشاط گسترده علمی با آگاهی سرشار و پردامنه از مکتبهای حقوقی جهان و نیز تسلط کم نظیر بر دانش فقه اسلامی، نقشی چشمگیر و کارساز در تعلیم و تربیت بسیاری از حقوقدانان ایرانی بر عهده داشت و با تالیف آثاری سترگ و ارزشمند میراثی ماندگار از خود به یادگار گذاشت.

پیشگامی این استاد فرهیخته در تدوین پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نشانی روشن از اهتمام او به حقوق بنیادین ملت و دلیلی محکم بر تیزبینی او در تشخیص مشکلاتی بود که در آینده گریبانگیر نظام حکومتی ایران شد.

“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” درگذشت اندوهبار این چهره ماندگار علمی را به جامعۀ حقوقی، وکلای دادگستری و تمامی شیفتگان راه آزادی و عدالت‌خواهی تسلیت گفته، از درگاه پروردگار یکتا، آرامش جاوید را برای روح بلند آن فقید سعید مسئلت دارد. روحش قرین رحمت و یادش گرامی باد.

 

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

یازدهم شهریورماه یک هزار و سیصد و نود و سه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا