سرخط خبرهای سازمان

در برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان صورت گرفت؛ انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد توسط نماینده اصفهان

 رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی کفت: قرار بود به فعالان خود جوش بخش فرهنگ ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۲ تخصیص یابد، اما به مدد یکی از نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی دو روز غیبت بنده این مبلغ به ۵۷ میلیارد تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، حجت الاسلام احمد سالک پنج شنبه در نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر استان اصفهان که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان برگزار شد. سالک در بخشی از سخنانش با انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: امروز برخی سایت ها در جامعه مشغول فعالیت هستند که به درستی وظایف خود را انجام نمی دهند و تجربه ثابت کرده است که هیئت نظارت بر مطبوعات با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی نتوانسته است بر عملکرد مطبوعات دیداری و شنیداری کشور نظارت کند به طوری که من در حال حاضر گزارش شش صفحه ای از تخلف یک سایت خبری را در اختیار دارم که نشان می دهد این سایت مجازی عامل اصلی فتنه افکنی در کشور است.

این نماینده نزدیک به جبهه پایداری گفت: وزارت ارشاد باید برای مقابله با تهاجم فرهنگی چاره ای بیاندیشد چرا که مباشران مسیحی و مبلغان یهودیت، وهابیت و بهائیت به دنبال نفوذ در اذهان مسلمانان ایرانی هستند بنابراین باید صدا و سیما و همه مطبوعات دیداری و شنیداری هم گام با هم در این زمینه تلاش کنند، سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در استان اصفهان موظف است خوراک پر محتوا و ابتکارات جدید خود را برای مقابله با این معضل فرهنگی در اختیار صدا و سیما مرکز استان اصفهان قرار دهد.

وی ادامه داد : برخی از مسئولان دوست دارند در زمینه معضلات و مشکلات فرهنگی جامعه سکوت کنند و مردم را به حال خود رها کنند، اما مگر می شود مردم را به حال خود رها کرد؟ البته مسئله دین گریزی جز طبیعت ذات بشر است، انسان همواره چارچوب های دینی را به عنوان عامل بازدارنده برای آزادی های خود پنداشته است، اما اداره ارشاد و دیگر دستگاه های مسئول مکلف هستند با چنین تفکراتی در جامعه مقابله کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشائه بد حجابی در جامعه خاطرنشان کرد: قانون عفاف و حجاب ۲۵ دستگاه را مکلف به اجرای محتوای ۳۱ بند مختلف نموده است و مساله مهم  در این بین این است که وقتی مدیر یک دستگاه اجرایی به اصول خاص اعتقادی باور ندارد چگونه می تواند به این قانون عمل کند؟

سالک گفت: بنده با کمک تعدادی از همکاران خود در یک سال گذشته کارنامه عملکردی بسیاری از مسئولان را مورد بررسی و تحقیق قرار دادم و گزارشات مکتوبی را در این زمینه تهیه کردم و پس مشاهده تناقض در نتیجه این گزارشات نسبت به گزارشات شفاهی به افرادی برخورد کردم که هیچ سابقه مدیریتی در بخش مدیریتی خود نداشتند و در اداره محل خدمت خود حکم امضا کن داشته اند به طوری که مدیر بالا دستی برگه ای را تنظیم می کرده و آن آقا فقط تنظیم می کرده است، این افراد باید در کشور برکنار شوند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مد نظر قرار دادن توجه به تقویت مراکز تحقیق و تفحص در کشور افزود: امروز که من و شما اینجا نشسته ایم بیش از ۱۹۰ مرکز تحقیق و پژوهش به رییس جمهور آمریکا سرویس دهی می کنند در حالی که در ایران هر چند حوزه های علمیه قم و اصفهان فعالیت های خوبی را شکل داده اند، اما این فعالیت ها برای نیاز کشور کافی نیست.

سالک اظهارکرد: قرار بود طرح حمایتی از از فعالان خود جوش فرهنگی کشور که در بیش از ۳۰۰ دستگاه مختلف در حال فعالیت و سرویس دهی هستند با بودجه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در قالب جدول ۱۷ حمایتی در سال ۹۳ به آنها تخصیص یابد، اما پس از بستری شدن  بنده در بیمارستان که دو روز به طول انجامید جدول ۱۷ حمایتی توسط یکی از نمایندگان کمیسیون تلفیق که اتفاقآ اصفهانی هم بود حذف شد و رقم حمایتی بودجه به ۵۷ میلیارد تومان تقلیل یافت، با این وجود من نمی دانم چگونه به مدیر یک بخش فرهنگی که ۸ میلیارد تومان اعتبار درخواست کرده بود کمک کنم!

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا