سرخط خبرهای سازمان

وارونگی هوا همچنان مهمان اصفهانی‌ها می‌شود

کارشناس مسوول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه آخر هفته در اصفهان وارونگی هوا اتفاق می‌افتد، گفت: پایدار بودن هوا منجر به افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در  روز پنجشنبه –نهم آبان ماه می‌شود.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص پدیده اینورژن اظهار کرد: به دلیل ناپایدار بودن جو در چند روز گذشته پدیده اینورژن آماده اتفاق افتادن است.

 وی با بیام اینکه غلظت آلاینده‌ها در اصفهان به مرز هشدار نرسیده، اما هوا آلوده است، افزود: اصفهان تا عصر روز جمعه _ دهم آبان ماه _ دارای جوی پایدار است و در این روز با ورود پدیده‌ای از سمت جنوب و جنوب غربی استان آلودگی کاهش می‌یابد و این روند تا روز یک شنبه ادامه دارد.

کارشناس مسوول پیش‌بینی هوا استان اصفهان با اینکه حداکثر دما در اصفهان ۲۰ درجه سانتی‌گراد و حداقل دما ۳درجه سانتی‌گراد است، ادامه داد: میمه با ۲درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهرستان و چوپانان با ۲۴درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهرستان استان است.

امینی با بیان اینکه از اول مهر ماه تا کنون یک پدیده گرد و غبار خطرناک در اصفهان اتفاق افتاده است، اظهار کرد: هم‌چنین از اول مهر ماه سال جاری پدیده اینورژن سی الی چهار بار در اصفهان اتفاق افتاده است که خوشبختانه چندان خطرناک نبوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا