سرخط خبرهای سازمان

نامه دبیرکل سازمان عدالت و آزادی به استاندار اصفهان در اعتراض به اقدام فرمانداری

بوی باران | در پی عدم پاسخگویی فرمانداری اصفهان به درخواست مجوز همایش گرامیداشت روز گفت و گوی تمدنها از سوی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، دبیرکل این حزب در نامه ای به استاندار اصفهان که رونوشت آن نیز برای وزیر کشور ارسال شد، به این اقدام اعتراض کرد.

متن کامل نامه مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی به همراه ضمائم آن در زیر آمده است:

جناب آقای دکتر زرگرپور

استاندار محترم اصفهان

با سلام

   احتراماً، به اطلاع می رساند سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی بنا داشت در سالروز گرامیداشت “ایده گفت و گوی تمدنها” به تاریخ ۳۰ شهریورماه همایشی تحت همین عنوان با حضور دکتر احمد مسجدجامعی در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار کند. از این رو، در تاریخ ۲۳/۶/۱۳۹۳ نامه درخواست مجوز این برنامه به شماره ع الف/۶۱/۹۳ از سوی این سازمان به فرماندار محترم اصفهان تقدیم شد تا اقدامات لازم صورت پذیرد. لیکن، با وجود پیگیری های مکرر نماینده سازمان(جناب آقای احسان طاهری) و چندین مرحله حضور در فرمانداری اصفهان هیچگونه پاسخ روشنی برای این موضوع داده نشد تا اینکه در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه روز شنبه ۲۹ شهریورماه (یک روز مانده به زمان پیشنهادی) فکسی به شماره نامه ۱۰۸۱۸/۲/۲۰۲۵ از فرمانداری دریافت شد که پس از یک هفته انتظار در آن مرقوم شده “شایسته است جنابعالی یا نماینده تام الاختیار با معرفی نامه کتبی درخصوص پیگیری و روند قانونی به این فرمانداری مراجعه نمایند” !.

   اینک، با توجه به فرصت از دست رفته برای هماهنگی های اجرایی، اطلاع رسانی و حضور سخنران در اصفهان، مراسم مذکور را لغو نمودیم؛ اما نکته اینجاست که این برای دومین بار است که فرمانداری اصفهان درخواست های مجوز سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی را با بی توجهی پاسخ نداده که نمونه اول آن در خصوص مجوز تجمع در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه بود.

   گمان ما این بود که در دولت تدبیر و امید شاهد چنین اقدامات نخ نما شده و دلسرد کننده نسبت به احزاب نباشیم؛ اما وقتی کارگزاران دولت با حزب حامی دکتر روحانی در انتخابات گذشته چنین می کنند اما و اگرهای زیادی را باقی خواهد گذاشت. قرار بود این دولت رویه های گذشته را کنار گذارد و امید را به جامعه برگرداند نه اینکه حامیان دولت را نیز ناامید کند.

   امید است جنابعالی ضمن دستور بررسی این موضوع، فرماندار محترم اصفهان را به پاسخگویی در این باره واداشته و از تکرار چنین مواردی در آینده و به ویژه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی جلوگیری نمایید.

ایام عزت مستدام

مهدی مقدری

دبیرکل سازمان

۹۳/۶/۲۹

رونوشت:

جناب آقای رحمانی فضلی، وزیر محترم کشور


  • تصویر نامه درخواست مجوز سازمان

iifh letter

  • تصویر نامه فرمانداری اصفهان

governor letter

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا