سرخط خبرهای سازمان

آرین منش: مصباح یزدی تاکنون ساز وحدت نمی زد/ پایداری حزب دولت ساخته است

بوی باران|  یک نماینده پیشین مجلس با اشاره به این‌که جبهه پایداری حزب دولت ساخته است، گفت: در حال حاضر این جبهه هیچ‌جایگاهی در میان مردم ندارد.

محمد جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به برگزاری همایش وحدت اصولگرایان با سخنرانی مصباح یزدی اظهار کرد:شرایط پیش‌آمده برای جریان اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری باعث شد تا آنان زمینه همگرایی را بیش از پیش مهیا کنند و سلایق مختلف آنان به این باور رسیدند که جز در سایه وحدت به موفقیت نخواهند رسید.

وی با بیان این که اصولگرایان گمان می‌کردند رقیب اصلی یعنی اصلاحات توان رقابت‌های انتخابی خود را از دست داده است ادامه داد: این تصور نادرست باعث شکست آن در انتخابات ریاست جمهوری شد.

آرین‌منش با اشاره به سخنرانی مصباح یزدی در همایش وحدت اصولگرایان تصریح کرد: ایشان تاکنون ساز وحدت را سر نمی‌داد اما حالا پذیرفته‌اند که در همایشی که به عنوان وحدت اصولگرایان نام دارد سخنرانی کند، ما چنین اتفاقی را به فال نیک می‌گیریم.

وی با بیان این‌که مصباح نمی‌تواند محور جریان اصولگرایی باشد تاکید کرد: اگر قرار است وحدتی صورت گیرد باید با محوریت جامعتین باشد با توجه به تایید رهبری قطعا چنین چیزی مفیدتر خواهد بود بنابراین من پیشنهاد دارم که اصولگرایان شورای هماهنگی با محوریت جامعتین تشکیل دهند و شخصیت‌هایی مثل آیت‌الله مصباح، رهبری بخشی از این تشکل‌ها را برعهده داشته باشد.

این نماینده پیشین مجلس در خراسان همچنین تاکید کرد که اگر برخی تشکل‌های اصولگرا دست از تمامیت خواهی و خواسته‌های تحقق نیافتنی خود بردارند قطعا اصولگرایان به وحدت می‌رسند .

آرین‌منش در پاسخ به این سوال که آیا جاری شدن وحدت میان برخی تشکل‌های اصولگرایی را ممکن می‌دانید پاسخ داد به نظر من جریانی که تاکنون بر طبل تمامیت خواهی می‌کوبد جبهه پایداری است؛ چرا که حزبی دولت‌ساخته می‌باشد که زمان احمدی‌نژاد اجرا شد.

وی افزود: جبهه‌پایداری هم مثل تمامی احزاب دولت‌ساخته که بعد از به اتمام رسیدن دوره یک دولت جایگاه خود را از دست می‌دهند در حال حاضر جایگاهی در میان مردم ندارد و اگر بنا باشد تا تشکلی خود را با سایر تشکل‌های اصولگرا هماهنگ کند جبهه پایداری است.

این نماینده پیشین مجلس در خراسان با اشاره به این‌که پایگاه سیاسی دولت یازدهم را کارگزاران تشکیل می‌دهند افزود:لیدرهای اصلی عناصر دولت از میان کارگزاران تشکیل شده است روحانی برخلاف دولت‌های قبل که با سازماندهی ستادهای انتخابی خود حزبی دولت ساخته تشکیل می‌دادند چنین کاری نکرده است او بنا دارد که با حرکت‌های فراگیرتری نیروهای معتدل دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا را به خود جلب کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا