سرخط خبرهای سازمان

بسیاری از استانداران کاملاً با دولت زاویه دارند و مسیر دولت قبل را ادامه می دهند

بوی باران| رییس کمسیون حقوقی مجلس ششم در مورد عملکرد روحانی در سیاست داخلی گفت: بحث ما در دوران انتخابات ریاست جمهوری همین بود که بر فرض یکی از آقایان عارف یا روحانی رئیس جمهور شوند با این شرایطی که دستگاه های حکومتی با آنها همسو نیستند ایا می شود کاری انجام داد؟
روز نو :

رییس کمسیون حقوقی مجلس ششم در مورد عملکرد روحانی در سیاست داخلی گفت: بحث ما در دوران انتخابات ریاست جمهوری همین بود که بر فرض یکی از آقایان عارف یا روحانی رئیس جمهور شوند با این شرایطی که دستگاه های حکومتی با آنها همسو نیستند ایا می شود کاری انجام داد؟
ناصر قوامی در گفتگو با “سایت روز نو” با اشاره به نارضایتی جامعه از عدم توجه دولت به سیاست داخلی اظهار کرد:رییس جمهور در حوزه مسایلی چون شروع به کار احزاب و حقوق شهروندی و تشکیل تشکل های مردم  نهاد با مشکل مواجه است و دلیل آنهم وزارت کشور دولت یازدهم است چرا که در بسیاری از استان ها استانداران کاملا با دولت زاویه دارند و حتی مسیر دولت قبل را ادامه می دهند.
وی ادامه داد: در مورد شروع به کار احزاب هم باید گفت که در فضای امنیتی موجود احزاب نمی توانند کار کنند چون برای هر انتخاباتی نامزد معرفی کنند مطمئن نیستند که مورد تایید شورای نگهبان قرار می گیرند یا نه و برای همین فعالین حزبی در کشور مسکوت می ماند.
قوامی گفت:متاسفانه فضای برخی دانشگاه ها همچنان امنیتی است و دانشجویان می ترسند کار سیاسی بکنند و دلیل آن هم این است که از هیچ کجا حمایت نمی شوند.
وی افزود: اینکه می گویند توجه دولت به سیاست خارجی است و وقت برای رسیدگی به سیاست داخلی ندارد، اشتباه است چون سیاست داخلی و خارجه متولیان جداگانه ای دارند و ضعف در سیاست داخلی ربطی به مشکلات خارجی کشور ندارد و صرفا بدلیل چینش اشتباه نیرو ها در دولت است و از جمله وزارت کشور دولت یازدهم که باید رییس جمهور فکری به حال آن بکند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا